انتشارات کلاغ سپید

تحلیل کتاب های کلاغ سپید

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات کلاغ سپید

انتشارات کلاغ سپید انتشارات کلاغ سپید

انتشارات کلاغ سپید در سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را به‌ عنوان زیرمجموعه‌ ای از انتشارات گاج شروع کرد. در آن زمان عمده تمرکز این انتشارات بر روی مقاطع راهنمای در نظام آموزشی قدیم و اقدام به چاپ کتاب‌ های کمک‌ آموزشی کلاغ سپید بود. پس‌ از تغییر نظام آموزشی از قدیم به جدید و تغییر کتاب‌ های درسی، کتاب‌ های کلاغ سپید نیز تغییرات اساسی پیدا کردند و به چند دسته تقسیم شدند که این دسته‌ ها عبارت هستند از:

کتاب‌ های شاهکار

شاه‌ کلید

۴۰ قدم لیلی پوت

کتاب کار توربوجت

و دفترهای کمک‌ آموزشی.

هر کدام از این کتاب‌ ها اهداف خاصی را دنبال می‌ کنند و برای دانش‌ آموزان رده‌ های مختلف مناسب هستند. در این مقاله ما به بررسی کتاب‌ های مختلف این انتشارات می‌ پردازیم. پس پیش‌ از آن که اقدام به خرید کنید، لطفاً این مطلب را با دقت مرور کنید تا با مهم‌ ترین ویژگی‌ های انتشارات کلاغ سپید آشنا شوید.

 

۱. کتاب‌ های شاه‌ کلید کلاغ سپید

مهم‌ ترین و پرطرف‌ دارترین کتاب‌ های انتشارات کلاغ سپید کتاب‌ های شاه کلید هستند. این‌ کتاب‌ ها در واقع به‌ عنوان کتاب‌ های یک‌ پایه تحصیلی محسوب می‌ شوند. به‌ طوری‌ که برای هر پایه تحصیلی تمام مطالب کتب درسی را صفحه به صفحه بررسی کرده‌ و تمرین‌ ها، فعالیت‌ ها و پرسش‌ های مختلف کتاب درسی را پاسخ داده‌ است.

 

به بیانی دیگر در این کتاب‌ ها شما هیچ سوالی را پیدا نمی‌ کنید که بدون پاسخ مانده باشد، البته پاسخ‌ نامه این کتاب خود دارای درس‌ نامه ای در لا به‌ لای پاسخ‌ نامه است که به‌ مرور نکات مهم پرداخته‌ است. کتاب‌ های شاه‌ کلید کلاغ سفید را می‌ توان به‌ عنوان یک منبع کامل و جامع برای هر پایه تحصیلی در نظر گرفت که دانش‌ آموز با مطالعه آن می‌ تواند معلومات و اطلاعات کتب درسی خود را تکمیل کند، بدون آن که نیاز به کتاب‌ های مشابه در بازار داشته باشد.

 

 

۲. کتاب‌ های شاهکار کلاغ سپید

کتاب‌ های شاهکار، کتاب‌ های کار کلاغ سپید محسوب می‌ شود. این کتاب‌ ها در ابتدا دارای درس‌ نامه مفید و شامل نکات درسی مفید، سپس نمونه سوالات امتحانی و نمونه سوالات نوبت اول و دوم هستند.

 

برای پایه‌ های اول تا سوم فیلم‌ های آموزشی هر درس به وسیله نرم‌ افزار کلاغ سفید به تمرین‌ های این کتاب‌ ها اضافه شده‌ است که دانش‌ آموز در کنار استفاده از این کتاب‌ ها می‌ تواند با مرور فیلم‌ های آموزشی، اطلاعات و معلومات خود را کامل‌ تر کند. این دسته از کتاب‌ های انتشارات کلاغ سفید برای فصل امتحانات و مرور پیش‌ از آزمون‌ های سراسری و شب امتحان بسیار مفید و مناسب هستند، یعنی دانش‌ آموز با مرور درس‌ نامه آن می‌ تواند اطلاعات مفید و جامعی را به دست بیاورد، بدون آن که نیاز به مراجعه مجدد به کتب درسی داشته باشد.

 

۳. کتاب‌ های ۴۰ قدم کلاغ سپید

کتاب‌ های ۴۰ قدم کلاغ سفید آموزشی هستند. در این کتاب‌ ها مطالب کتب درسی به ۴۰ قسمت تقسیم شده‌ است که هر قسمت از آن به تجزیه‌ و تحلیل و پاسخ‌ دادن سوالات تستی و تشریحی همان قسمت پرداخته است. این کتاب‌ ها برای بالا بردن سرعت تست‌ زنی، تمرکز در تست زدن و آشنایی بیش تر با سوالات تستی بسیار مناسب و مفید هستند.

 

یعنی دانش‌ آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌ های سراسری و ورود به مدارس نمونه دولتی و المپیادهای دانش‌ آموزی را دارند، با مرور این کتاب‌ ها می‌ توانند آمادگی خود را بسنجند. کتاب‌ های ۴۰ قدم کلاغ سفید از جمله کتاب‌ های موفق این انتشارات در خصوص طراحی سوالات تستی و تشریحی بوده‌ است. به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان بسیار زیادی پیش‌ از آزمون‌ های سراسری سوالات این کتاب را مرور می‌ کنند و کم تر دانش‌ آموزی را می‌ توان پیدا کرد که حتی برای یک‌ بار هم که شده، کتاب‌ های ۴۰ قدم کلاغ سپید را مرور نکرده باشد.

 

 

۴. کتاب‌ های لیلی پوت کلاغ سپید

کتاب‌ های لیلی پوت بر مبنای آموزش استوار بر تست های مختلف طراحی و تالیف شده‌ است. کتاب‌ های لیلی پوت در هر قسمت دارای ۳ بخش هستند بخش اول تست و نمونه حل آن، بخش دوم درس‌ نامه ای که کاملاً مرتبط با تست ها است و قسمت سوم که نکات ویژه تست‌ های بخش اول می‌ باشد و از زوایای مختلفی به بررسی تست‌ ها پرداخته شده‌ است.

 

تقسیم‌ بندی این نوع از کتاب‌ ها به ۳ بخش موجب شده‌ است که دانش‌ آموزان زیادی رغبت به استفاده از آن داشته باشند چون می‌ توانند در بخش اول تست‌ ها را مرور کنند، در نتیجه آمادگی و تسلط خودشان برای تست زدن را تخمین می‌ زنند و می‌ توانند با نحوه تست‌ های آزمون‌ های مختلف آشنایی پیدا کنند. در ادامه با مرور درس‌ نامه می‌ توانند پاسخ‌ های خود را با پاسخ‌ های موجود در درس نامه مطابقت دهند و علاوه‌ بر آن در این درس‌ نامه نکات مهم و کنکوری را نیز یاد بگیرند.

 

 

۵. کتاب‌ های توربوجت کلاغ سپید

کل کتاب‌ های توربوجت تست‌ های ۲ گزینه‌ ای هستند که اگر دانش‌ آموزان بتوانند این تست‌ های ۲ گزینه‌ ای را با موفقیت پشت سر بگذارند، آموزش لازم را دیده‌ اند. به بیانی دیگر تست‌ های ۲ گزینه‌ ای روندی آموزشی دارند و جهت بالا بردن معلومات دانش‌ آموزان تالیف شده‌ اند، به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان با پاسخ‌ دادن به آن‌ ها می‌ توانند تسلط بیش تری بر مطالب کتب درسی خود داشته باشند و آموزش‌ های لازم را ببینند.

 

این کتاب‌ ها چون به‌ صورت تست‌ های ۲ گزینه ای تألیف شده‌ اند، علاوه‌ بر بالا بردن اطلاعات و معلومات دانش‌ آموزان، موجب می‌ شوند که دانش‌ آموزان قدرت تست‌ زنی و تمرکز برای تست زدن را نیز در خود بالا ببرند و با نحوه تست‌ ها آشنایی بیش تری پیدا کنند. کتاب‌ های توربوجت کلاغ سفید نیز برای فصل امتحانات و پیش‌ از آزمون‌ های سراسری بسیار مفید و مناسب هستند، چون دانش‌ آموز به‌ صورت خلاصه‌ وار اما نکته‌ ای می‌ تواند مطالب مهم درس را مرور کند، بدون آن که نیاز به کتاب‌ های مشابه داشته باشد.

خواندن متن کامل