انتشارات کاگو

تحلیل کتاب های کاگو

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات کاگو

انتشارات کاگوانتشارات کاگو

انتشارات کاگو یکی از بهترین و محبوب‌ ترین ناشران در چاپ و توزیع کتاب‌ های دوره متوسطه اول محسوب می‌ شود که طی چند سال اخیر کتاب‌ های دوره متوسطه دوم و کنکور را نیز به چاپ کتاب‌ های دوره متوسطه اول اضافه کرده‌ و با این شیوه موجب شده‌ است تا دانش‌ آموزان بیش تری جزء مخاطبان این نوع از کتاب‌ ها باشند. مهم‌ ترین سری کتاب‌ های انتشارات کاگو عبارت هستند از:

کتاب‌ های دروس آدینه کار، کتاب‌ های دروس طلایی، تست، آموزش و دفترچه‌ های کنکور سراسری که هر کدام از این‌ ها برای گروه خاصی از دانش‌ آموزان طراحی و چاپ شده‌ اند. اگر شما هم قصد خرید کتاب‌ های انتشارات کاگو را دارید، ما به‌ طور جداگانه هر کدام از سری کتاب‌ های این انتشارات را معرفی می‌ کنیم. پس پیش‌ از اقدام به خرید این مطلب را با دقت بخوانید.

 

۱. کتاب‌ های دروس طلایی کاگو

این سری از کتاب‌ ها به شکل پایه‌ ای تألیف شده و به چاپ رسیده‌ اند، به‌ طوری‌ که در هر پایه شامل بررسی جزئیات کتاب‌ های دروس پایه هستند. در نتیجه برای دانش‌ آموزان پایه‌ های اول بسیار مناسب می‌ باشند و موجب می‌ شوند تا این دانش‌ آموزان نکات و مطالب مفید و جزئیات کتاب‌ های پایه را بیاموزند. کتاب‌ های دروس طلایی کاگو شامل فعالیت‌ ها، کار در کلاس‌ ها، تمارین مختلف و غیره هستند که به‌ خوبی به این تمرین‌ ها پاسخ داده شده‌ است. علاوه‌ بر آن که در لا به‌ لای این مطالب ایستگاه‌ های آموزشی نیز تألیف شده‌ است.

 

یعنی در هر بخش دانش‌ آموزان با مطالعه ایستگاه‌ های آموزشی می‌ توانند تمرین‌ ها و فعالیت‌ های داخل کتاب را به‌ نحو احسن انجام دهند و نکات کلیدی را در این ایستگاه‌ های آموزشی بیاموزند. البته سری دروس طلایی ضروری کاگو نیز مشابه همین کتاب‌ ها هستند، اما به شکل کم‌ حجم‌ تر و مختصرتر تالیف شده‌ اند که برای مرور شب امتحان و جمع‌ بندی کلی مفید می‌ باشند. کتاب‌ های دروس طلایی کاگو برای همه مقاطع تحصیلی یعنی پایه‌ های اول تا دوازدهم طراحی و چاپ شده‌ اند. بنابراین دانش‌ آموزان از پایه اول تا دوازدهم می‌ توانند به‌ صورت دوره‌ ای و مطابق با کتب درسی خود، این کتاب‌ ها را نیز تهیه و با انجام دادن تکالیف داخل آن و مرور ایستگاه‌ های آموزشی معلومات کتب درسی خود را تکمیل کنند.

 

۲. کتاب‌ های دروس آدینه کاگو

کتاب‌ های دروس آدینه کاگو ویژه مقاطع ابتدایی هستند که برای پایه‌ های اول تا ششم ابتدایی تألیف شده و به چاپ رسیده‌ اند. این سری از کتاب‌ ها شباهت بسیار زیادی به کتاب کاری دارند و موجب می‌ شوند که میزان تسلط دانش‌ آموزان به مباحث مختلف کتب افزایش یابد.

 

کتاب‌ های پایه‌ های مختلف دروس آدینه کاگو شامل دروس علوم، ریاضی، فارسی، هدیه‌ های آسمانی و آموزش قرآن و مطالعات اجتماعی می‌ باشد. یعنی می‌ توان گفت که انتشارات کاگو برای چاپ کلیه کتب درسی اقدام کرده‌ است. به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان می‌ توانند با مراجعه به کتاب‌ های کمک‌ آموزشی انتشارات کاگو از مراجعه به سایر کتاب‌ های مشابه بی‌ نیاز شوند.

 

۳. کتاب‌ های کار دروس کاگو

 کتاب‌ های کار دروس کاگو نیز مشابه کتاب‌ های دروس آدینه کاگو برای مقطع ابتدایی چاپ شده‌ اند که شامل تمامی دروس پایه هستند. یعنی کتاب‌ های هدیه‌ های آسمان و آموزش قرآن، ریاضی، علوم، علوم اجتماعی و فارسی را در برمی‌ گیرند. یک ویژگی مهم کتاب‌ های کار دروس کاگو این است که تمرین‌ های آن به‌ صورت حل‌ نشده آمده که موجب می‌ شود دانش‌ آموزان برای تسلط بیش تر و افزایش مهارت حل مسئله در منزل به حل این تمارین بپردازند و به‌ این‌ ترتیب قدرت حل کردن تمرین و تسلط به دروس کتاب در دانش‌ آموزان افزایش می‌ یابد. معلمان نیز می‌ توانند از این کتاب‌ ها برای ارائه‌ تمرین‌ های بیش تر و بالا بردن سطح علمی دانش‌ آموزان استفاده کنند.

 

 

۴. کتاب‌ های آموزش و تست کاگو

شاید بتوان کتاب‌ های آموزش و تست کاگو را مانند کتاب‌ های جامع این انتشارات جزء مهم‌ ترین و بهترین مجموعه کتاب‌ های این انتشارات محسوب کرد. کتاب‌ های آموزش و تست کاگو دارای ظاهری متفاوت و زیبا هستند که برای پایه‌ های دهم یا یازدهم و در دروس محدودی چاپ شده‌ اند. یعنی این کتاب‌ ها شامل دروس اختصاصی می‌ باشند که مانند بسیاری از کتاب‌ های مشابه این سبک در ابتدا دارای درس‌ نامه مفید و کاربردی هستند.

 

سپس به دنبال این درس‌ نامه ها تست‌ های هر فصل تالیف شده و پاسخ‌ نامه تشریحی به‌ همراه نکات مهم و کلیدی کنکوری آمده‌ است. یعنی دانش‌ آموزان داوطلب آزمون‌ های ورودی دانشگاه‌ ها و مدارس و هم چنین المپیادهای دانش‌ آموزی می‌ توانند برای تکمیل معلومات خود و آمادگی بیش تر، کتاب‌ های آموزش و تست کاگو را مدنظر داشته باشند. با این کتاب‌ ها ابتدا مروری کلی بر مطالب کتاب خواهند داشت، سپس با انجام تست‌ های آن و مطابقت پاسخ‌ های خود با پاسخ‌ نامه تشریحی، میزان اطلاعات و آمادگی خود را بسنجند. این‌ کتاب ها هم چنین موجب افزایش قدرت تست‌ زنی و تسلط بیش تر برای تست زدن می‌ شوند.

 

۵. کتاب‌ های جامع کاگو

کتاب‌ های جامع کاگو برای پایه دوازدهم و به شکل کاملاً جامع و به شکل دو جلدی برای دروس اختصاصی طراحی و چاپ شده‌ اند. این کتاب‌ ها در ابتدا دارای درس‌ نامه ای هستند که به صورت نکته ای به‌ مرور مطالب مهم درسی پرداخته است و به‌ دنبال آن تست‌ های طبقه‌ بندی‌ شده نیز آمده‌ است. در نهایت در انتهای هر فصل آزمون‌ هایی تالیف شده‌ است که جزء ویژگی‌ های مهم این نوع کتاب‌ ها محسوب می‌ شوند، یعنی دانش‌ آموزان داوطلب آزمون‌ های سراسری دانشگاه‌ ها و المپیادهای دانش‌ آموزی پس‌ از مطالعه کتاب‌ های جامع کاگو مانند کتاب‌ های آموزش و تست کاگو می‌ توانند به یک جمع‌ بندی کلی برسند و با مرور درس‌ نامه و پاسخ به تست‌ ها و آزمون‌ های پایان هر فصل آمادگی خود را برای این‌ گونه آزمون‌ ها بالا ببرند.

 

به‌ طوری‌ که از مطالعه کتاب‌ های کمک‌ درسی مشابه بی‌ نیاز باشند. یک ویژگی بسیار جالب کتاب‌ های جامع کاگو این است که از جذابیت‌ های گرافیکی و بصری برای دل‌ چسب شدن مطالب کتاب و رغبت بیش تر دانش‌ آموزان برای مطالعه این کتاب‌ ها استفاده‌ شده است. به‌ طوری که دانش‌ آموزان را به خود جذب می‌ کند.

 

 

۶. دفترچه‌ های کنکور سراسری کاگو

یکی دیگر از موضوعاتی که کتاب‌ های انتشارات کاگو به چاپ آن مبادرت کرده‌ است، انتشار دفترچه‌ های کنکور سراسری برای رشته‌ های تجربی، ریاضی و انسانی نظام جدید و قدیم است.

خواندن متن کامل