انتشارات منتشران

تحلیل کتاب های منتشران

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات منتشران

انتشارات منتشرانانتشارات منتشران

انتشارات منتشران از سال‌ های بسیار زیادی در حوزه تالیف و چاپ کتاب‌ های کمک‌ درسی و گام به گام پیشرو بوده‌ است، به‌ طوری که این کتاب‌ ها جزء کتاب‌ های کمک‌ درسی و کنکوری شناخته‌ شده در بین دانش‌ آموزان و دانشجویان محسوب می‌ شود و کم تر دانش‌ آموزی را می‌ توانید پیدا کنید که حتی برای یک‌ بار هم که شده کتاب‌ های کمک‌ درسی انتشارات منتشران را مطالعه نکرده باشد. با تغییر نظام آموزشی از قدیم به نظام آموزشی جدید این انتشارات نیز تغییر کلی و در راستای اهداف نظام آموزشی جدید در کتاب خود به وجود آورد، به‌ طوری‌ که مطالب کتاب‌ های تالیف شده جدید کاملاً مطابق با مطالب تالیف شده در کتب درسی نظام جدید می‌ باشد.

 

دسته بندی کتاب های انتشارات منتشران

کتاب‌ های منتشران معمولاً به دو دسته کلی قاصدک و گام به گام (درس یار) تقسیم می‌ شوند که هر کدام از این کتاب‌ ها اهداف آموزشی ویژه‌ ای را دنبال می‌ کنند و برای افراد مختلفی تألیف شده‌ اند. کتاب‌ های انتشارات منتشران را می‌ توان یکی از مهم‌ ترین کتاب‌ هایی دانست که در حال رقابت با بسیاری از کتاب‌ های مشابه هستند و در طول سال با تیراژهای بسیار بالایی به چاپ می‌ رسند. این انتشارات کتاب‌ های کمک‌ درسی خود را در سطوح مختلف برای مخاطبان خود ارائه داده است که از جمله آن‌ ها می‌ توان به کتاب‌ های :

شاپرک

قاصدک

کتاب‌ های جیبی

هم‌ شاگردی برتر

و کتاب کار اشاره کرد.

کتاب‌ های گام‌ به گام مقاطع ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه و هم چنین دوره پیش‌ دانشگاهی را تحت پوشش قرار می‌ دهد که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به کتاب گام‌ به‌ گام ششم ابتدایی دروس طلایی را نام برد. بنابراین قبل‌ از آن‌ که خرید اینترنتی کتاب‌ های آموزشی منتشران را انجام دهید، بهتر است آشنایی کامل با کتاب‌ های این انتشارات را داشته باشید. ما نیز در ادامه این مطلب جهت آشنایی بیش تر شما با کتاب‌ های انتشارات منتشران کتاب‌ های گام به گام یا درس یار منتشران را به‌ طور کامل معرفی می‌ کنیم.

 

کتاب‌ های درس یار یا گام‌ به‌ گام منتشران

کتاب‌ های درس یار و یا گام به گام منتشران را می‌ توان یکی از مکمل‌ های بسیار خوب و توانا برای کتب درسی به حساب آورد. این کتاب‌ ها معمولاً برای رفع ابهام، پاسخ دادن به پرسش‌ ها، تمرین‌ ها و فعالیت‌ های کتب درسی تألیف شده‌ اند.

 

دقت بالای این‌ گونه کتاب‌ ها موجب شده‌ است که افراد زیادی تمایل به استفاده از این کتاب‌ ها داشته باشند. این کتاب‌ ها به‌ گونه‌ ای تالیف شده‌ اند که صفحه به صفحه کتب درسی را مورد بررسی قرار می‌ دهند و هیچ نکته‌ ای از کتب درسی بدون جواب و توضیح کامل در این‌ گونه کتاب‌ ها باقی نمی‌ ماند، به‌ طوری‌ که در ابتدای کتاب درس‌ نامه ای بسیار مختصر و مفید آمده است و پس‌ از آموزش‌ های لازم جهت یادگیری بیش تر مطالب برای دانش‌ آموزان، در ادامه به پاسخ‌ گویی پرسش‌ ها، فعالیت‌ های کلاسی و تمرین‌ های هر درس پرداخته شده‌ است.

 

این کتاب‌ ها را می‌ توان منبع بسیار مفید و مناسبی برای دانش‌ آموزانی دانست که قصد شرکت در آزمون‌ های سراسری جهت ورود به مدارس و دانشگاه‌ ها و هم چنین المپیادهای دانش‌ آموزی را دارند. یعنی دانش‌ آموزان با مطالعه دقیق این کتب می‌ توانند معلومات خود را در دروس مختلف بالا ببرند و آمادگی کامل برای شرکت در آزمون‌ ها را پیدا کنند. درس‌ نامه کتاب‌ های درس یار یا گام‌ به‌ گام به‌ طور دقیق به بررسی نکات کلیدی و طلایی درس‌ ها پرداخته‌ است. در نتیجه دانش‌ آموزان با مطالعه دقیق آن از مطالعه کتاب‌ های مشابه بی‌ نیاز می‌ شوند.

 

 

برخی از ویژگی‌ های کتاب‌ های درس یار یا گام‌ به گام منتشران

  1. بررسی صفحه به صفحه مطالب مفید و کلیدی درس‌ ها، به‌ صورت نکته به نکته و کلیدی
  2. حل تمرین‌ ها و سؤالات به‌ صورت درس به درس، کامل و مطابق با کتب درسی
  3. مناسب بودن این کتاب‌ ها برای مرور کلی درس‌ ها پیش‌ از امتحانات و آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی
  4. منبع مناسبی برای تخمین زدن میزان آمادگی دانش‌ آموزان جهت شرکت در آزمون‌ های مختلف
  5. یکی دیگر از ویژگی‌ های بسیار مهم کتاب‌ های انتشارات منتشران، ذکر مفاهیم آموزشی به زبان بسیار ساده برای دانش‌ آموزان است. مطالب درسی در این کتاب‌ ها به‌ طور کاملاً ویژه و خاص ارائه‌ شده است. مثلاً در درسی مانند ریاضی پس‌ از آن که مفاهیم آموزش داده شد، فعالیت‌ ها و کار در کلاس نیز به‌ طور دقیق بررسی می‌ شود و پس از آن نیز حل تمرینات آمده‌ و سعی بر این بوده‌ است که در کنار پاسخ‌ دادن به سوالات، نکات مهم و کلیدی نیز به دانش‌ آموزان یادآوری شود.
خواندن متن کامل