انتشارات مشاوران آموزش

تحلیل کتاب های مشاوران آموزش

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات مشاوران آموزش

مشاوران آموزشانتشارات مشاوران

 انتشارات مشاوران آموزش به شکل کاملاً رسمی از سال ۱۳۷۹ شروع به فعالیت کرد و از همان ابتدا دغدغه ترمیم کمبود منابع مناسب برای رشته علوم انسانی را داشت تا بتواند با انتشار کتاب‌ های کمک‌ آموزشی مشاوران آموزش جهت تقویت دانش‌ آموزان در رشته علوم انسانی گامی بردارد.

 

این اقدام درست زمانی بود که رشته علوم انسانی و کتاب‌ های آموزشی مربوط به این رشته در بین ناشران تا حدود زیادی مهجور بود. همین موضوع باعث شد که کتاب‌ های مشاوران آموزش در مدت‌ زمان اندکی بتوانند به اسم‌ و رسم برسند و سری میان کتاب‌ های کمک‌ آموزشی درآورند.

 

به طوری که از بین دانش‌ آموزان رشته علوم انسانی کم تر دانش‌ آموزی بود که او حتی برای یک‌ بار هم که شده کتاب‌ های کمک‌ آموزشی مشاوران آموزش را تهیه و مطالعه نکرده باشد، چون در آن زمان کتاب‌ های کمک‌ آموزشی این رشته بسیار محدود بودند و دانش‌ آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی را داشتن معمولاً با کمبود منابع تست‌ زنی و نکات کلیدی و کنکوری مواجه بودند.

 

 

طولی نکشید که این کتاب‌ ها به‌ عنوان کتاب‌ های تخصصی علوم انسانی نیز مطرح شدند. پس‌ از مشهور شدن کتاب‌ های مشاوران آموزش، این انتشارات اقدام به چاپ کتاب‌ های کمک‌ آموزشی برای رشته‌ های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک کرد و با کتاب‌ هایی که برای این رشته‌ ها به چاپ می‌ رسیدند، وارد رقابت شد و طولی نکشید که کتاب‌ های مشاوران آموزش توانستند جایگاه خودشان را کسب کنند و در بین دانشجویان و دانش‌ آموزان داوطلب کنکورهای سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی، جایگاه خودشان را پیدا کنند.

 

 

به‌ طوری‌ که کتاب‌ های این انتشارات در حال حاضر نیز دارای جایگاه خاصی در بین این‌ گونه افراد هستند و دانش‌ آموزان رشته‌ های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک نیز برای شرکت در کنکورها و المپیادهای دانش‌ آموزی و هم چنین بالا بردن سطح علمی و معلومات خود از این کتاب‌ ها به‌ طور گسترده استفاده می‌ کنند، طوری که امروزه کتاب‌ های مشاوران آموزش جزء پرتیراژترین و پرطرف‌ دارترین کتاب‌ های کمک‌ آموزشی محسوب می‌ شوند.

 

برخی از کتاب‌ های مشاوران آموزش که جزء کتاب‌ های پرطرف‌ دار محسوب می‌ شوند، عبارت هستند از:

مجموعه کتاب‌ های هدف‌ دار

تیزشیم

کتاب‌ های جامع

فاز امتحان و تستی.

 

۱. کتاب‌ های جامع و هدف‌ دار مشاوران آموزش

همان‌ طور که از نام این‌ گونه کتاب‌ ها پیداست، این کتاب‌ ها هدف‌ دار و جامع هستند، یعنی به طور کلی به نکات مهم و کلیدی پرداخته‌ است و پایان هر کتاب شامل تست‌ های جامع می‌ باشد. سری کتاب‌ های هدف‌ دار و جامع در واقع کتاب‌ های اقتصادی این انتشارات محسوب می‌ شوند که برای آزمون‌ های آزمایشی، آمادگی کنکور، امتحانات نهایی و تشریحی بسیار مناسب هستند.

 

این کتاب‌ ها معمولاً به‌ صورت کامل منتشر شده‌ اند که در ابتدا دارای درس‌ نامه ای دقیق با ذکر نکات کنکوری و جزئیات هستند، پس‌ از آن نیز سوالات تشریحی قرار گرفته‌ است و به‌ دنبال آن سوالات تستی نیز طراحی شده‌ اند. سوالات تستی و تشریحی کتاب‌ های هدف‌ دار و جامع، معمولاً شامل نمونه سوالات امتحانات نهایی در سال‌ های گذشته می‌ باشد. تست‌ های این کتاب‌ ها نیز به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که از تست‌ های کنکورهای سال‌ های گذشته نیز در بین آن‌ ها دیده می‌ شود.

 

هر دو نوع سوالات تشریحی و تستی کتاب‌ های هدف‌ دار و جامعه به‌ صورت سطح‌ بندی شده آمده‌ اند، به‌ طوری‌ که در تعداد زیادی از کتاب‌ های هدف‌ دار، تست‌ ها به‌ صورت ترکیبی و بر اساس مدل طراحی کنکورها طبقه‌ بندی شده‌ اند، در پایان کتاب نیز پاسخ‌ نامه سؤالات تشریحی و تستی مربوط به هر درسی آمده است.

 

این کتاب‌ ها علاوه‌ بر آن که برای امتحانات پایانی و بالا بردن اطلاعات دانش‌ آموزان مناسب است، می‌ تواند برای آمادگی کنکور و مرور مطالب در روزهای پایانی امتحانات و پیش‌ از برگزاری آزمون‌ های سراسری مفید واقع شوند.

 

۲. کتاب‌ های تیزشیم مشاوران آموزش

سری کتاب‌ های تیزشیم مشاوران آموزش در سطح بالاتری از کتاب‌ های هدف‌ دار  قرار گرفته‌ اند، البته این سری از کتاب‌ ها تشابه بسیار زیادی به کتاب‌ های هدف‌ دار دارند که دارای درس‌ نامه هستند و نکات مهمی در آن‌ ها ذکر شده‌ است. تلاش طراحان رساندن دانش‌ آموزان سطح متوسط به سطح بالاتر بوده‌ است. در کتاب‌ های تیزشیم بعد از هر درس آزمون‌ های مربوط به آن آمده‌ است و در پایان کتاب نیز چندین آزمون برای جمع‌ بندی طراحی شده‌ است که جهت سنجش بیش تر دانش‌ آموزان این طراحی صورت‌ گرفته است.

 

 

در واقع کتاب‌ های تیزشیم انتشارات مشاوران آموزش کتاب‌ های کنکوری هستند و به‌ عنوان منابع مکمل مورد استفاده قرار می‌ گیرند. یعنی دانش‌ آموزان با انجام تست‌ های این کتاب‌ ها می‌ توانند آمادگی خود را نسبت‌ به آزمون‌ های ورودی مدارس و دانشگاه‌ ها و المپیادهای دانش‌ آموزی بسنجند.

 

 

 

۳. کتاب‌ های تستیک مشاوران آموزش

همان‌ طور که از نام این‌ گونه کتاب‌ ها پیداست، کتاب‌ های تستیک شامل مجموعه‌ ای تست مکمل برای کتاب های هدف‌ دار هستند. یعنی دانش‌ آموزان پایه‌ های یازدهم و دوازدهم پس‌ از مطالعه‌ کتاب‌ های هدف‌ دار می‌ توانند برای انجام تست‌ های بیش تر و در سطح بالاتری، کتاب‌ های تستی را انتخاب کنند و با این کار میزان آمادگی و اطلاعات خود را بالاتر ببرند.

 

کتاب‌ های تستی مشاوران آموزش شامل تعداد زیادی تست‌ های تألیفی از کنکورهای سراسری است که به‌ صورت سطح‌ بندی شده و با اهداف آموزش بیش تر طراحی و تألیف شده‌ اند. سطح این کتاب‌ ها به گونه ای است که معمولاً دانش‌ آموزان با انجام دادن تست‌ های آن می‌ توانند علاوه‌ بر تمرکز برای تست‌ زنی، قدرت تست‌ زنی خود را نیز بالا ببرند و آمادگی بیش تری برای آزمون‌ های سراسری به دست بیاورند.

 

 

 

۴. کتاب‌ های فاز امتحان مشاوران آموزش

 کتاب‌ های فاز امتحان انتشارات مشاوران آموزش شامل بسیاری از سوالات امتحانات نهایی است و برای آزمون‌ های تشریحی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این کتاب‌ ها شامل تعداد زیادی آزمون نیمسال اول و دوم و حتی آزمون‌ های جامع است، در نتیجه دانش‌ آموزان می‌ توانند از آن‌ ها برای مرور کلی کتاب‌ ها، آمادگی برای روزهای پایانی و پیش‌ از آزمون‌ های نوبت اول و دوم استفاده کنند.

 

به بیان دیگر کتاب‌ های فاز امتحان مشاوران آموزش آخرین قدم آموزش و یادگیری مطالب کتاب توسط دانش‌ آموزان است. به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان برای آزمون‌ های پایانی و سراسری می‌ توانند از این کتاب‌ ها برای جمع‌ بندی و تکمیل اطلاعات خود استفاده کنند.

 

۵. کتاب‌ های مبحثی مشاوران آموزش

 کتاب‌ های مبحثی مشاوران آموزش بیش تر به موضوعاتی مانند عروض و قافیه ویژه دانش‌ آموزان علوم انسانی، مسائل اقتصادی و غیره پرداخته‌ است که جنبه‌ مهارتی دارند و بیش تر برای بالا بردن سطح علمی دانش‌ آموزان و دانشجویان دواطلب آزمون های دشوار تالیف شده‌ اند.

 

از کتاب‌ های این مشاوران آموزش می‌ توان به سری کتاب‌ های دورهمی اشاره کرد که کتابی جامع و کامل است و به موضوعات مختلفی اشاره می‌ کند. این‌ گونه کتاب‌ ها بیش تر برای دانش‌ آموزانی که قصد دارند معلومات خود را بالاتر ببرند و برای دانشگاه‌ ها و مدارس ویژه و المپیادهای دانش‌ آموزی شرکت کنند، مناسب است.

 

 

 

 

 

خواندن متن کامل