انتشارات سفیر خرد

تحلیل کتاب های سفیر خرد

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات سفیر خرد

سفیر خرد سفیر خرد

 انتشارات سفیر خرد یکی از تخصصی‌ ترین انتشارات در حوزه چاپ کتاب‌ های درس دین و زندگی کنکور است که با چاپ ۴ عنوان کتاب در زمینه این درس توانسته‌ است در میان دانش‌ آموزان جایگاه خوبی برای خود به دست بیاورد.

 

کتاب‌ های دین و زندگی رشته علوم انسانی، دین و زندگی دوازدهم ویژه‌ رشته‌ های تجربی و ریاضی و فیزیک و هم چنین دین و زندگی دهم و یازدهم و دور تند دین و زندگی کنکور، کتاب‌ های منتشر شده توسط این انتشارات است.

 

هر ۴ کتاب چاپ شده توسط انتشارات سفیر خرد تالیف آقای مسلم بهمن‌ آبادی است که جهت تکمیل دروس دوره متوسطه و آمادگی دانش‌ آموزان برای شرکت در آزمون‌ های ورودی مدارس و دانشگاه‌ ها و هم چنین المپیادهای دانش‌ آموزی طراحی و تالیف شده‌ است.

 

به‌ طوری‌ که امروزه کتاب‌ های سفیر خرد در رقابت با سری کتاب‌ های کنکوری مشابه هستند و حتی بر بسیاری از این کتاب‌ ها پیشی و برتری دارند و از آن‌ ها پیشی گرفته‌ اند. در زیر به بررسی هر کدام از این کتاب‌ ها می‌ پردازیم.

 

۱. کتاب‌ های دین و زندگی رشته تحصیلی علوم انسانی

کتاب‌ های دین و زندگی رشته علوم انسانی شامل درس‌ نامه ای نکته وار در ابتدای کتاب است که در آن به بررسی تمام جزئیات از جمله احادیث، آیات و غیره پرداخته‌ است.

پس‌ از این درس‌ نامه مختصر و مفید، تست‌ های ترکیبی آمده‌ است که دانش‌ آموزان داوطلب کنکورهای سراسری با مطالعه آن می‌ توانند علاوه‌ بر تمرکز در تست زدن و بالا بردن قدرت تست‌ زنی خود را برای این آزمون‌ ها آماده کنند.

 

 

۲. کتاب‌ های دین و زندگی رشته علوم تجربی و ریاضی و فیزیک

کتاب‌ های دین و زندگی رشته علوم تجربی و ریاضی و فیزیک نیز همانند کتاب‌ های رشته علوم انسانی شامل درس‌ نامه ای است که در ابتدای کتاب آمده‌ است و در آن نکات مهم و ضروری برای تست‌ زنی ذکر شده‌ است، علاوه‌ بر آن که آیات و احادیث نیز به‌ صورت جز به‌ جز مطرح‌ شده است.

 

پس‌ از این درس‌ نامه نیز تست‌ های زیادی که به‌ صورت ترکیبی هستند، آمده است، در نتیجه دانش‌ آموزان این رشته‌ ها نیز برای آمادگی کنکورهای سراسری می‌ توانند کتاب‌ های سفیر خرد را مدنظر داشته باشند بدون آن که نیاز به مطالعه کتب بیش تری جهت تست‌ زنی این درس باشند.

 

 

۳. کتاب‌ های دین و زندگی سفیر خرد پایه دهم و یازدهم

کتاب‌ های دین و زندگی پایه یازدهم و دهم نیز برای تکمیل معلومات دانش‌ آموزان این پایه‌ ها و به‌ صورت جزء به جزء تألیف شده است. این کتاب‌ ها نیز در ابتدا شامل درس‌ نامه ای مفید و نکته وار هستند و پس‌ از آن تست‌ های ترکیبی آمده‌ است که همان پایه دهم و یازدهم دانش‌ آموزان می‌ توانند با مطالعه آن‌ ها آمادگی کافی برای آزمون‌ های سراسری را به دست بیاورند.

 

 

۴. کتاب‌ های دور تند دین و زندگی

کتاب‌ های دور تند دین و زندگی همان‌ طور که از نام شان پیداست دارای درس‌ نامه ای نکته وار و مفید جهت مرور کلیه درس‌ ها پیش‌ از آزمون‌ های پایانی و کنکورهای سراسری می‌ باشد.

 

در ادامه درس‌ نامه به بررسی آیات و احادیث پرداخته شده‌ است و سپس تست‌ های ترکیبی آمده‌ است که دانش‌ آموزان با مرور کلی این کتاب می‌ توانند از مرور کتاب‌ های مشابه جهت بالا بردن قدرت تست‌ زنی و مطالعه تست‌ های کنکورهای سراسری بی‌ نیاز شوند.

 

ویژگی های کلی کتاب های انتشارات سفیر خرد

کتاب های سفیر خرد به طور کلی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند، که عبارت هستند از:

 

۱. در قسمت درس‌ نامه کتاب علاوه‌ بر توضیحات کامل نکات طلایی و کلیدی درس دین و زندگی برای مقاطع تحصیلی دهم و یازدهم آمده است که دانش‌ آموزان با مطالعه آن از مطالعه کتاب‌ های مشابه بی‌ نیاز می‌ شوند و می‌ توانند با نکات کلیدی تست‌ ها آشنایی کامل پیدا کنند.

 

۲. آیات و روایاتی که در درس‌ نامه عنوان‌ شده است به‌ صورت نکته‌ ای در این کتاب گردهم آمده است.

 

۳. ویژگی مهم دیگر کتاب‌ های دین و زندگی سفیر خرد آمدن تفاوت‌ ها و نکات طلایی است که می‌ توان آن‌ ها را با آیات و روایات مشابه در سایر کتب مقایسه کرد. هم چنین در این کتاب‌ ها از تیترهای جذاب و مناسبی استفاده شده‌ است که در یادگیری بیش تر دانش‌ آموزان بسیار مؤثر است.

 

۴. ویژگی دیگر بخش درس‌ نامه کتاب آن است که تا حد ممکن سعی شده‌ است نکات مهم با استفاده از نمودارهای درختی توضیح داده شود که این‌ موضوع باعث شده‌ است، علاوه‌ بر انسجام مطالب، درک بهتر مطالب را نیز به‌ همراه داشته باشد. در این نمودارها مطالب کلیدی و مهم با رنگ‌ های متفاوتی برای تفکیک مطالب از یک دیگر آمده‌ است.

 

۵. در قسمت سوالات تستی دین و زندگی سفیر خرد نیز سوالات به‌ صورت آزمایشی و طراح تألیفی طراحی شده‌ اند که شامل مطالب مهمی هستند که در بخش درس‌ نامه این کتاب‌ ها آمده‌ است.

 

۶. حدود ۲۵۷۱ سوال تستی در این کتاب طرح‌ شده است که به سه دسته متفاوت تقسیم‌ بندی می‌ شود. سوالات خط به خط و تألیفی، سؤالات آزمایشی و سوالات ویژه کنکور سال قبل از جمله مهم‌ ترین سؤالات کتاب‌ های سفیر خرد هستند.

 

۷. سوالات بخش تستی اغلب به‌ صورت سوالات طلائی هستند که در کنکورهای سال‌ های قبل مکرر آمده‌ اند که این ویژگی از مهم‌ ترین و برترین ویژگی‌ های کتاب‌ های انتشارات سفیر خرد می‌ باشد. این تست‌ ها معمولاً به‌ دنبال درس‌ نامه آمده‌ است و نکات مهم آن ها نیز در داخل درس نامه ذکر شده است.

 

 

 

 

خواندن متن کامل