انتشارات سازمان سنجش

تحلیل کتاب های سازمان سنجش

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات سازمان سنجش

سازمان سنجش سنجاب بوکانتشارات سنجش

 انتشارات سنجش یکی از انتشارات محبوب و البته نوپا در چاپ و توزیع کتب کمک‌ درسی است که تشابه اسمی با سازمان سنجش دارد. – سازمان سنجش مجری برگزاری کنکورهای سراسری در کشور است، علاوه‌ بر آن که برگزاری آزمون‌ های جامع پیش‌ از کنکور را نیز برای داوطلبان برگزار می‌ کند، – انتشارات سنجش نیز به دلیل تشابه اسمی با آن به محبوبیت خوبی در حوزه چاپ کتب کمک‌ درسی در بین مخاطبان خود رسیده‌ است.

کتاب‌ هایی که توسط این انتشارات در نظام قدیم به چاپ می‌ رسیدند عمدتاً دربردارنده تست‌ های کنکورهای سراسری و هم چنین تست‌ های آزمون‌ های جامع سنجش بودند که به‌ همراه پاسخ‌ نامه تشریحی در پایان هر فصل می‌ آمدند، اسم این کتاب‌ ها سنجش ۹۰ به بعد بود. اما با پیدایش نظام آموزشی جدید و طی چند سال اخیر این کتاب‌ ها نیز با تفاوت‌ های چشم گیری نسبت‌ به سابق به چاپ رسیدند، به‌ طوری‌ که اسم آن‌ ها به جامع سنجش تغییر پیدا کرد، که علاوه‌ بر محتویات کتاب‌ های قبلی دارای تعدادی تست تألیفی با پاسخ‌ نامه کاملاً تشریحی نیز می‌ باشند.

پرفروش‌ ترین و معروف‌ ترین کتاب‌ های انتشارات سنجش عبارت هستند از: کتاب جامع سنجش دروس تجربی و کتاب جامع سنجش دروس عمومی که عمده داوطلبان و متقاضیان از این نوع کتاب‌ ها برای جمع‌ بندی نهایی استفاده می‌ کنند. همان‌ طور که از نام این کتاب‌ ها پیداست، جامع بودن آن‌ ها موجب شده‌ است که برای فصل امتحانات و پیش‌ از آزمون‌ های سراسری بسیار مناسب باشند، چون دانش‌ آموز با مرور کلیه تست‌ های آن‌ ها می‌ تواند سطح علمی خود را تخمین بزند و آمادگی لازم برای آزمون سراسری را پیدا کند. اگر شما هم قصد خرید کتاب‌ های انتشارات سنجش را دارید، دو سری کتاب‌ های جامع سنجش دروس عمومی و جامعه سنجش دروس تجربی را به‌ طور جداگانه برای شما معرفی می‌ کنیم که بهتر است پیش‌ از خرید آن ها، این مقاله را مطالعه کنید.

۱.کتاب‌ های جامع سنجش دروس تجربی

کتاب‌ های جامع سنجش دروس تجربی شامل مجموعه آزمون‌ های این رشته می‌ باشد. در این کتاب ۷ نوبت آزمون مطابق با آزمون سراسری ۹۹ نظام جدید ویژه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی گردآوری‌ شده است. داوطلبان با پاسخ‌ دادن به این آزمون ها می‌ توانند آمادگی خود جهت آزمون‌ های سراسری را تخمین بزنند. کتاب جامع سنجش رشته علوم تجربی شامل ۷۳۸ تست از آزمون سراسری و ۱۳۵۰ تست تألیفی می‌ باشد. این آزمون‌ ها دارای پاسخ‌ نامه تشریحی نیز می‌ باشد که در پایان کتاب آمده‌ است و دانش‌ آموزان پس‌ از پاسخ‌ دادن به سوالات چهار گزینه‌ ای می‌ توانند پاسخ‌ های خود را با پاسخ‌ نامه تشریحی مقایسه کنند.

کتاب‌ های جامع سنجش دروس تجربی یکی از کتاب‌ های بسیار خوب برای شرکت در آزمون‌ های سراسری می‌ باشد. به طوری که مطالعه آن‌ ها و پاسخ‌ دادن به تست‌ های این کتاب‌ ها داوطلب را از مراجعه به سایر کتب مشابه بی‌ نیاز می‌ سازد. علاوه‌ بر آن که داوطلبان آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی با پاسخ‌ دادن به تست‌ های این کتاب‌ ها می‌ توانند قدرت تست‌ زنی و تمرکز تست‌ زنی خود را تخمین بزنند. چون بخشی از تست‌ های کتاب جامع سنجش دروس تجربی مطابق با از آزمون‌ های کنکورهای سراسری آمده‌ است، کاملاً استاندارد می‌ باشند. و پاسخ‌ دادن به آن‌ ها دانش‌ آموزان داوطلب را با نحوه سوالات کنکور و سطح آن ها آشنا می‌ کند.

۲.کتاب های جامع سنجش دروس عمومی

کتاب‌ های جامع سنجش دروس عمومی شامل مجموعه آزمون‌ های دروس عمومی می‌ باشد. در این کتاب ۱۰ نوبت آزمون عمومی مطابق با آزمون سراسری سال ۹۹ ویژه داوطلبان تمامی گروه‌ های آزمایشی نظام جدید آمده است. ۸۴۰ تست در این کتاب از آزمون‌ های سراسری و ۵۱۰ تست تألیفی گنجانده شده‌ است. در پایان هر فصل نیز پاسخ‌ نامه کاملاً تشریحی آمده‌ است که دانش‌ آموزان پس‌ از پاسخ‌ دادن به سوالات می‌ توانند جواب‌ های خود را با پاسخ‌ نامه تشریحی مقایسه کنند.

این کتاب‌ ها به‌ گونه‌ ای هستند که می‌ توانند جواب‌ گوی نیاز دانش‌ آموزان برای تست‌ زنی دروس عمومی باشند. یعنی دانش‌ آموزان با مراجعه به کتاب‌ های جامع سنجش دروس عمومی از مطالعه کتب مشابهی که در بازار موجود هستند، بی‌ نیاز می‌ شوند. علاوه‌ بر آن که با این کار می‌ توانند قدرت تست‌ زنی خود را بالا ببرند و آمادگی خود برای آزمون‌ های سراسری را تخمین بزنند.

خواندن متن کامل