فیلتر محصولات
مشاهده بیشتر
بیشتر

خیلی سبز سنجاب بوک خیلی سبز

کتاب‌ های خیلی سبز شامل یک سری از کتاب‌ ها هستند که به‌ احتمال زیاد شما نام برخی از آن‌ ها مانند آموزش شگفت‌ انگیز، کتاب جامع، فصل آزمون و غیره را شنیده‌ اید. این کتاب‌ ها بسیار ساده و در برخی موارد کامل محاوره‌ ای نوشته شده‌ اند و در نتیجه ارتباط برقرار کردن با آن‌ ها بسیار آسان است، یعنی شما هیچ‌ گونه کلمات عجیب‌ و غریبی در این کتاب‌ های سبز نمی‌ بینید.

نخستین کتاب‌ های خیلی سبز در سال ۱۳۸۱ منتشر شد و نام خیلی سبز در سال ۱۳۸۷ برای این‌  انتشارات انتخاب شد. خیلی سبز از همان ابتدای انتشار متفاوت از کتاب‌ های دیگر بود و هم چنان نیز این ویژگی را دارد، یعنی از ادبیات به‌ کار رفته در کتاب‌ های انتشارات خیلی سبز تا طراحی روی جلد آن و حتی نوع دید نسبت‌ به آموزش‌ ها، بیانگر نگاه فانتزی طراحان آن به این نوع آموزش می‌ باشد.

همان‌ طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، کلمات عجیب‌ و غریب در کتاب‌ های آزمون خیلی سبز جایگاهی ندارند و عمدتاً به‌ صورت محاوره‌ ای و زبان خودمانی نوشته شده‌ اند. این کتاب‌ ها در ابتدا با کتاب‌ های زیست‌ شناسی عنوان شدند که بعدها کتاب‌ های دیفرانسیل، گسسته، ریاضی تجربی و عربی در نظام قدیم نیز به آن‌ ها اضافه شد و موجب دیده شدن بیش تر این نوع کتاب‌ ها شد.

به‌ طوری‌ که امروزه عمده بازار کتاب‌ های آزمون را در دست گرفته‌ است. کتاب‌ های خیلی سبز شامل سری‌ های مختلفی است که به‌ احتمال زیاد نام بسیاری از آن‌ ها را مانند فصل آزمون خیلی سبز، ماجراهای من و درسام ، آزمون شگفت‌ انگیز ، چند کنکور خیلی سبز ، هفت خان خیلی سبز  جامع خیلی سبز ، تست خیلی سبز ، جیبی خیلی سبز ، نردبام خیلی سبز ، شب امتحان خیلی سبز و… را شنیده‌ اید، که ما در ادامه در خصوص هر کدام از این سری‌ ها توضیحاتی را خواهیم داد تا آشنایی بیش تری با کتاب‌ های خیلی سبز پیدا کنید و در نتیجه برای تهیه آن‌ ها دچار خطا و اشتباه نشوید و کتابی را تهیه کنید که نیازهای تان را برطرف کند. برای تکمیل تحقیق خودتان می‌ توانید در سنجاب بوک کتاب‌ های مختلف خیلی سبز را مورد بررسی و تحلیل قرار دهید و از طریق همان سنجاب بوک نیز اقدام به خرید کنید. کتاب‌ فروشی سنجاب بوک در واقع به‌ عنوان بانک کتاب‌ های خیلی سبز محسوب می‌ شود که می‌ توانید انواع کتاب‌ های درسی را در این کتاب‌ فروشی پیدا کنید.

هدف ما از نوشتن این مطلب راهنمایی شما جهت خرید کتاب‌ های خیلی سبز است تا برای انتخاب آن‌ ها دچار خطا نشوید. پس با دقت تا آخر بخوانید.

کتاب‌ های جامع تست خیلی سبز

کتاب‌ های جامع خیلی سبز دارای درس‌ نامه های کاربردی می‌ باشند که ایده‌ ها و نکات مهمی برای حل تست‌ ها با توجه به نگرش طراحان آزمون‌ ها را آموزش می‌ دهند. به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان بعد از آموزش های اولیه مفاهیم و حل کردن تمرین‌ های تشریحی با مراجعه به کتاب‌ های تست خیلی سبز و مطالعه درس‌ نامه آن‌ ها، آمادگی لازم را برای تست زدن پیدا می‌ کنند، در نتیجه به‌ راحتی می‌ توانند حل تست‌ ها را انجام دهند. بعد از آموزش اولیه مفاهیم و حل تمرین تشریحی، تست‌ های هر فصل در پایان آن آمده‌ است که گاهی این تست‌ ها به چند دسته تقسیم می‌ شوند و به‌ طور معمول به‌ صورت میکرو طبقه‌ بندی هستند.

یعنی سری‌ های متنوع و مختلف تستی از یک دیگر جدا شده‌ اند تا دانش‌ آموز ایده‌ های حل آن‌ ها را به‌ خوبی یاد بگیرد و بتواند از عهده تست زدن برآید. نکته قابل‌ توجه در خصوص کتاب‌ های کامل و جامع خیلی سبز این است که در بیش تر مواقع تست‌ های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش (قلم ‌چی) و تست‌ های آزمون‌ های سراسری در بین این تست‌ ها گنجانده شده‌ اند، پس نتیجه می‌ گیریم که دانش‌ آموز با انتخاب کتاب‌ های جامع خیلی سبز آمادگی لازم برای آزمون سراسری را پیدا می‌ کند.

کتاب‌ های هفت‌ خان جامع خیلی سبز

سری کتاب‌ های هفت خوان خیلی سبز شامل کتاب‌ های موضوعی ادبیات می‌ باشد که در آن زبان فارسی، تاریخ ادبیات، املا، لغات و قرابت و غیره بیان‌ شده است و در نهایت خان آزمون این مراحل را تکمیل می‌ کند. کتاب‌ های هفت خان خیلی سبز مزیت‌ هایی دارند، مثلاً مطالعه آن‌ ها قدرت تست‌ زنی برای آزمون‌ های آزمایشی را افزایش می‌ دهد، سؤالات طراحی‌ شده در این کتاب‌ ها کاملاً با آزمون‌ های آزمایشی و سراسری مطابقت دارد، در نتیجه مطالعه این نوع کتاب‌ ها برای دانش‌ آموزان جهت آمادگی برای شرکت در آزمون‌ های سراسری توصیه می‌ شود.

کتاب‌ های هفت خان سبز شامل درس‌ نامه های متناسبی هستند و تست‌ های فراوانی در آن داخل آن‌ ها طراحی‌ شده است که برخی از این تست‌ ها شامل آزمون‌ های چند سال اخیر می‌ باشد. این نوع کتاب‌ ها برای مطالعه روزانه و در هر زمان و مکانی مناسب هستند، چون قطع آن‌ ها کوچک است و می‌ توان به‌ راحتی آن‌ ها را جا به جا کرد.

 کتاب‌ های فصل آزمون خیلی سبز

داخل این نوع کتاب‌ ها هیچ نوع درس‌ نامه ای وجود ندارد و تنها شامل آزمون می‌ باشد. در نتیجه این نوع کتاب‌ ها برای جمع‌ بندی نهایی و و روزهای پایانی توصیه می‌ شود. البته به این نکته دقت کنید که این کتاب‌ ها برای افرادی مناسب هستند که تسلط کامل به دروس خود دارند و تنها برای تکمیل مطالعات خود اقدام به تست زدن می‌ کنند.

تست‌ ها و آزمون‌ های کتاب‌ های فصل آزمون شامل حدود ۷۰ آزمون است که موضوع به موضوع می‌ باشد. حتی در برخی از موارد آزمون‌ های هر فصل به آزمون‌ های هایی با موضوعات ریزتر نیز تقسیم‌ بندی شده‌ اند و در پایان هر فصل آزمونی استاندارد آمده است که برای جمع بندی می‌ باشد.

پس‌ از آزمون استاندارد نیز در انتهای هر فصل آزمون سخت‌ تری آمده‌ است که برای دانش‌ آموزان قوی‌ تر می‌ باشد. دانش‌ آموزان متوسط برای ایام جمع‌ بندی و دانش‌ آموزان قوی‌ تر و آماده‌ تر می‌ توانند از همان ابتدای سال آخر دبیرستان کتاب‌ های فصل آزمون خیلی سبز را خریداری و آزمون های آن را انجام دهند.

کتاب‌ های شب امتحان خیلی سبز

این کتاب‌ ها به لحاظ ظاهر شبیه جزوه هستند، یعنی یک سری نمونه سوالات نهایی به همراه خلاصه مختصر و کوتاهی در این کتاب‌ ها آمده‌ است که برای مرور شب امتحان کاربرد بسیار زیادی دارد. یعنی با مرور کردن آن دانش‌ آموز می‌ تواند آمادگی لازم برای آزمون را پیدا کند. از ویژگی این کتاب‌ ها آن است که حجم کمی دارند و قیمت آن‌ ها نیز بسیار مناسب است. با تهیه خرید و مطالعه کتاب‌ های شب امتحان خیلی سبز در شب‌ های امتحان می‌ توانید از مطالعه سایر کتب درسی راحت شوید و با مطالعه آن‌ ها آمادگی کامل برای آزمون را داشته باشید.

کتاب‌ های پیشرفتی خیلی سبز یا نردبام

کتاب‌ های نردبام یا پیشرفته خیلی سبز همان‌ طور که از نام آن پیداست کتاب‌ های تست پیشرفته هستند. تست‌ های این نوع کتاب‌ ها در سطح خیلی بالایی می‌ باشند و شاید برخی از این تست‌ ها حتی در آزمون‌ ها نیایند. از این نوع کتاب‌ ها به‌ عنوان کتاب‌ های مکمل یا کتاب تست دوم نیز نام می‌ برند که در کنار کتاب‌ های تستی دیگر استفاده می‌ شود، یعنی در ابتدا دانش‌ آموز باید کتاب‌ های تست جامع را حل کند و پس‌ از حل آن‌ ها برای تسلط بیش تر بر مفاهیم، سراغ کتاب‌ های پیشرفته خیلی سبز یا همان کتاب‌ های نردبام برود.

کتاب‌ های ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن خیلی سبز

 کتاب‌ های ماجراهای من و درسام، شامل آزمون‌ های تشریحی (امتحان نهایی) می‌ باشند که دارای یک درس‌ نامه جمع‌ و جور و خلاصه‌ شده و در پایان نیز تعدادی تمرینات تشریحی است که به‌ صورت میکرو  طبقه بندی  می‌ باشند. البته در پایان هر فصل تعداد کمی تست وجود دارد، اما معمولاً این کتاب‌ ها برای آزمون‌ های تشریحی طراحی شده‌ اند و اگر شما قصد موفقیت در آزمون‌ های تشریحی را دارید، پیشنهاد می‌ کنیم کتاب‌ های ماجراهای من و درسام را انتخاب کنید.

کتاب های جمع‌ بندی خیلی سبز

همان‌ طور که از نام این‌ گونه کتاب‌ ها پیداست، برای جمع‌ بندی طراحی شده‌ اند و شامل جزوه‌ ای خلاصه می‌ باشند. این کتاب‌ ها تست‌ های آزمون‌ های چند سال اخیر را نیز در برمی‌ گیرند. در نتیجه برای ایام جمع‌ بندی توصیه می‌ شوند. در واقع انتشارات خیلی سبز با طراحی و انتشار این‌ گونه کتاب‌ ها، خلاصه‌ نویسی را برای دانش‌ آموزان انجام داده‌ است و با خرید این‌ گونه کتاب‌ ها نیازی به خلاصه‌ نویسی نیست. اندازه آن در قطع جیبی طراحی‌ شده است، در نتیجه به‌ راحتی می‌ توان آن‌ ها را حمل‌ و نقل کرد و در همه‌ جا همراه خود داشت.

کتاب‌ های آموزش شگفت‌ انگیز خیلی سبز

کتاب‌ های آموزش شگفت‌ انگیز خیلی سبز سه هدف کلی یعنی آموزش، آمادگی برای آزمون تستی و آمادگی برای امتحانات تشریحی را دنبال می‌ کند و در حال رقابت با انواع مشابه کتاب‌ های آموزشی می‌ باشد. در هر فصل ابتدا درس‌ نامه های مفصل برای دانش‌ آموزان آمده‌ است که به‌ طور معمول سوالات تستی و تشریحی داخل همین درس‌ نامه ها حل شده‌ اند. این درس‌ نامه ها با رویکرد عدم نیاز به وجود معلم نوشته شده‌ اند. پس‌ از پایان هر درس نامه تعداد زیادی سوالات تشریحی و پس‌ از آن سوالات تستی آمده‌ است. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که معمولاً هر فصل شامل چند درس می باشد. کتاب های آموزش شگفت‌ انگیز خیلی سبز را با عنوان کتاب‌ های مفهومی اقتصادی و آموزش‌ های عمیق می‌ شناسند. چون با خرید این‌ گونه کتاب‌ ها دانش‌ آموز از خرید کتاب‌ های مشابه بی‌ نیاز می‌ شود.

کتاب‌ های موضوعی خیلی سبز

 این کتاب‌ ها در واقع تکمیل کتاب‌ های هفت خان ادبیات می‌ باشند که ناشرین آن‌ ها این نوع کتاب‌ ها را با عنوان‌ های ادبیاتی آن‌ ها آغاز می‌ کنند. کتاب‌ های موضوعی خیلی سبز مانند حفظیات شیمی، آیات و روایات دین و زندگی، ترجمه و لغات عربی، ریدینگ و کلوز تست انگلیسی و غیره می‌ باشند که البته ایده تازه‌ ای ندارند، اما از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از آن جایی‌ که اهمیت کار کردن موضوعی به‌ ویژه در دروس عمومی بر کسی پوشیده نیست، خرید کتاب‌ های موضوعی خیلی سبز مانند آیات و روایات دین و زندگی و غیره و مطالعه مستمر آن‌ ها یا استفاده از آن‌ ها برای روزهای پایانی و مرور کردن دروس قبل از آزمون‌ های تستی بسیار حائز اهمیت است. مطالعه پیوسته و مداوم دروس به‌ ویژه دروس عمومی مانند آیات دین و زندگی به یادگیری بهتر دروس و جذاب شدن این درس‌ ها کمک شایان‌ توجهی می‌ کند، در نتیجه خرید کتاب‌ های موضوعی خیلی سبز توجیه‌ پذیر است.

کتاب‌ های تیزهوشان (پیشتاز) خیلی سبز

 این نوع کتاب‌ ها معمولاً به‌ صورت جامع و یا به شکل تک درس برای مقاطع مختلف ابتدایی و متوسطه اول انتشار شده‌ اند. کتاب‌ های تیزهوشان خیلی سبز شامل درس‌ نامه های مفصل و خوبی هستند که درون این درس‌ نامه ها تست‌ های متنوع طراحی‌ شده است. پس‌ از درس نامه‌ ها نیز تست‌ های هر فصل آمده‌ است، به‌ طوری‌ که این نوع کتاب‌ ها آموزش خاصی را دنبال می‌ کنند، یعنی طراحان این نوع کتاب‌ ها تلاش کرده‌ اند ذهن خواننده را با در نظر گرفتن ترتیب تست‌ ها طبقه‌ بندی کنند. به این نکته نیز توجه کنید که در تست‌ های کتاب‌ های تیزهوشان خیلی سبز از سوالات مهم آزمون‌ های داخلی مانند انرژی اتمی، استعدادهای درخشان و حتی آزمون‌ های خارجی مانند مسابقات ریاضی آفریقای جنوبی، تیمز، آمریکا، کانگورو و غیره استفاده شده‌ است.

در نتیجه این نوع کتاب‌ ها برای افرادی که دغدغه قبول شدن در آزمون‌ های ورودی و مدارس برتر را دارند، توصیه می‌ شود. چون کتاب‌ های تیزهوشان خیلی سبز می‌ تواند کمک شایان‌ توجهی به این‌ گونه افراد بکند.

کتاب‌ های خوش‌ خطی خیلی سبز

همان‌ طور که از نام این‌ گونه کتاب‌ ها پیداست، کتاب‌ های خوش‌ خطی خیلی سبز برای نجات یافتن از به قول معروف خرچنگ و قورباغه نوشتن‌ ها است. در واقع جمله رهایی از خرچنگ‌ ها و قورباغه‌ ها شعار کتاب‌ های خوش‌ خطی خیلی سبز می‌ باشد و معمولاً برای مقاطع ابتدایی طراحی شده‌ اند، اما برای پایه‌ های مختلف مناسب هستند. این کتاب‌ ها متناسب با هر پایه طراحی‌ شده و سرمشق‌ ها و تمرین خوش‌ خطی با مداد یا خودکار با توجه به پایه آن ارائه‌ شده است.