انتشارات خوشخوان

تحلیل کتاب های خوشخوان

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات خوشخوان

خوشخوان سنجاب بوکانتشارات خوشخوان

انتشارات خوشخوان در دهه ۸۰ با متمرکز شدن بر روی کتاب‌ های درس ریاضی، وارد بازار نشر کتب درسی شد و خیلی زود توانست با چاپ کتاب‌ های دیفرانسیل و انتگرال و ریاضیات گسسته به شهرت برسد. این انتشارات توانست سبک جدیدی در تألیف کتاب‌ های آموزشی ایجاد کند. یکی از اهداف و رسالت مهمی که انتشارات خوشخوان در نظر گرفته‌ است، توجه ویژه به دانش‌ آموزان ممتاز است که این امر موجب شده‌ است تا کتاب‌ های آن برای آمادگی المپیادهای دانش‌ آموزی نیز اقدام به چاپ و تالیف کتاب‌ های کمک‌ آموزشی کند.

در واقع این انتشارات جزو معدود انتشاراتی می‌ باشد که المپیادهای دانش‌ آموزی را بسیار جدی گرفته‌ است و لیست کتاب‌ های این انتشارات مملو از مطالب مهم و منابع غنی برای  المپیادها می‌ باشد. به‌ استثناء برخی از کتاب‌ های کمک‌ آموزشی خوشخوان، عموم کتاب‌ های این انتشارات دارای سطح علمی بالایی هستند و بر روی دانش‌ آموزان متوسط و بالاتر از آن تمرکز دارند. این کتاب‌ ها در نظام جدید به دو بخش تست و آموزش و کار طبقه‌ بندی می‌ شوند. علاوه‌ بر آن کتاب‌ های المپیاد نشر خوشخوان جزء منابع بسیار مهم برای علاقه‌ مندان این حوزه می‌ باشد. اگر شما هم قصد خرید کتاب‌ های این انتشارات را دارید، پیش‌ از آن که اقدام به تهیه کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

 

۱.کتاب‌ های تست و جامع انتشارات خوشخوان

در ابتدای کتاب‌ های جامع و تست انتشارات خوشخوان درس‌ نامه کنکوری آمده‌ است که شامل نکات کلیدی و مطالب مهم کنکوری می‌ باشد. در ادامه نیز تست‌ ها به‌ صورت سطح‌ بندی شده گنجانده شده‌ است. انتشارات خوشخوان علاوه‌ بر تست‌ های سطح‌ بندی شده، تست‌ های کنکور سراسری سال‌ های قبل را نیز پوشش داده است.

در پایان آن نیز پاسخ‌ نامه‌ های تشریحی سوالات تستی آمده‌ است، یعنی دانش‌ آموزانی که قصد شرکت در آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی را دارند، برای تکمیل معلومات خود می‌ توانند با مراجعه به کتاب‌ های جامع انتشارات خوشخوان ابتدا درس‌ نامه را مرور کنند، سپس با پاسخ‌ دادن به سوالات تستی و تست‌ های کنکور سراسری سال‌ های قبل، میزان آمادگی خود برای این آزمون‌ ها را بسنجند و در پایان نیز می‌ توانند پاسخ‌ های خود را با پاسخ‌ نامه کاملاً تشریحی مقایسه کنند. درس‌ نامه ای که در ابتدای این کتاب‌ ها آمده‌ است، در واقع مکملی برای کتب درسی دانش‌ آموزان محسوب می‌ شود که می‌ توانند با مرور آن نکات مهم کتاب را مرور کنند.

 

از طرفی وجود تست‌ های کنکورهای سراسری در پایان هر کتاب می‌ توانند میزان آمادگی خود را نیز برای این آزمون‌ ها بسنجند. تست‌ های خلاقانه و سطح بالا در این کتاب‌ ها برای دانش‌ آموزان در نظر گرفته‌ شده است که به‌ دنبال تست‌ های سطح بالا و مشکل‌ تر هستند. به بیانی دیگر می‌ توان گفت کتاب‌ های  انتشارات خوشخوان عمده شهرت خود را مدیون کتاب‌ های جامع و تست است. چون این کتاب‌ ها مخاطبان بسیار بیش تری از سایر کتاب‌ ها دارند و دانش‌ آموزان زیادی جهت آمادگی برای کنکورها و آزمون‌ های مختلف به این کتاب‌ ها مراجعه می‌ کنند.

 

۲.کتاب‌ های آموزش و کار خوشخوان

 این کتاب‌ ها درس‌ نامه مفصل‌ تر از کتاب‌ های جامع دارند و عمده تمرکز آن‌ ها بر روی آموزش است. بنابراین سوالات تشریحی زیادی نیز دارند که برخی از آن‌ ها بدون پاسخ هستند، یعنی پیدا کردن پاسخ به عهده دانش‌ آموز گذاشته شده‌ است. در بعضی از کتاب‌ های آموزش و کار انتشارات خوشخوان، سوالات سخت‌ تر مانند سوالات مرحله اول المپیادها نیز آمده‌ است که جهت آمادگی بیش تر دانش‌ آموزان المپیادی بسیار مفید است. در واقع این کتاب‌ ها برای دانش‌ آموزانی مفید و مؤثر هستند که قصد بالا بردن اطلاعات خود و تکمیل مطالب کتب درسی را دارند و با مرور آن‌ ها می‌ توانند تسلط بیش تری به مطالب کتب درسی خود داشته باشند. این کتاب‌ ها علاوه‌ بر مورد استفاده توسط دانش‌ آموزان، می‌ تواند مورد استفاده معلمان و اولیا نیز جهت ارائه تمرینات بیش تر برای دانش‌ آموزان قرار بگیرد.

 

۳.کتاب‌ های المپیاد انتشارات خوشخوان

یکی از امتیازات کتاب‌ های انتشارات خوشخوان کتاب‌ های المپیاد و انتشارات آن می‌ باشد که برای آمادگی دانش‌ آموزان جهت شرکت در آزمون‌ های مرحله اول و دوم المپیادها چاپ و تالیف شده‌ اند. این کتاب‌ ها شامل موضوعات مختلف المپیاد مانند المپیادهای ریاضی، فیزیک، کامپیوتر، شیمی، نجوم و غیره می‌ باشد که در این زمینه کتاب‌ های کارآمد و متنوعی را به چاپ رسانده‌ است. یکی از کتاب‌ های معروف انتشارات خوشخوان کتاب هندسه مسطحه است که از جمله معروف‌ ترین کتاب‌ های این انتشارات در زمینه المپیاد محسوب می‌ شود. دومین سری از کتاب‌ های انتشارات خوشخوان که طرف‌ داران بسیار زیادی دارد، کتاب‌ های المپیاد این انتشارات می‌ باشد که داوطلبان شرکت در المپیادهای دانش‌ آموزی از کتب مختلف این انتشارات برای آمادگی بیش تر استفاده می‌ کنند.

خواندن متن کامل