بهترین منابع ریاضی نهم

همونطور که می دونید درس ریاضی یکی از همیشگی و مهم ترین دروس سال های تحصیلی است و پیدا کردن بهترین منابع ریاضی نهم که متناسب با سطح درسی و سلیقه شما دانش آموز پایه نهمی یا فرزند شما باشه کار آسونی نیست. یکی از دغدغه های مهم پیدا کردن بهترین کتاب کار یا منبع ریاضی نهم این است که از بین پرفروش ترین و کار درست ترین منابع کتاب کار ریاضی نهم اون کتابی که بیشترین نزدیکی به سطح درسی و سلیقه شما رو داره تهیه کنید.

بنابرین تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین کتاب کار آموزش ریاضی نهم را به شما معرفی کنیم.

تدریس معلم اولین و بهترین منبع ریاضی نهم

قبل ازینکه به معرفی بهترین منابع کتاب کار ریاضی نهم بپردازیم مهم هست که بدونید تدریس معلم در کلاس‌ ها اولین منبع یادگیری دانش آموزان کلاس نهم است. زیرا شما به ‌راحتی می‌ توانید با معلم خود در مورد یک مسئله بحث کنید و آن را به‌ عنوان چالش در کلاس مطرح کرده تا بتوانید به نتیجه و جوابی که به‌ دنبال آن هستید دست یابید.

پس اول از همه تدریس معلم به‌ عنوان بهترین منبع مطالعه ریاضی نهم می ‌باشد، بنابراین اولین کاری که شما برای یادگیری ریاضی نهم باید انجام دهید مطالب و مباحث کتاب را به ‌خوبی مطالعه کرده و مشکلات خود را به همراه ملم کلاس بر طرف کنید حالا بریم سراغ معرفی بهترین منابعی که می ‌تونه توی درس ریاضی نهم بهتون کمک کنه تا به ‌راحتی بتوانید بهترین نمره رو بگیرید.

😎 بعد از این‌ که شما مباحث کتاب ریاضی نهم رو به‌ خوبی یاد گرفتین برای آزمایش خودتون اولین کار حل سوالات کتاب درسی هستش که به شما می‌ فهمونه که مبحث رو کامل یاد گرفتی یا نه؟ بعد از اینکه شما مبحث کتاب درسی رو به‌ خوبی یاد گرفتین حالا وقتشه که سوالات سخت ‌تر و چالش‌ برانگیز تر رو حل کنید. پس حالا زمان استفاده از بهترین منابع ریاضی نهم هستش.

چگونه بهترین منابع ریاضی نهم را انتخاب کنم؟

اولین کاری که شما برای انتخاب کتاب کار ریاضی باید بکنید اینکه کتابی رو انتخاب کنید که مقداری سطحش از کتاب درسی بالاتر باشه. از ویژگی ‌هایی که یک کتاب کار خوب اینکه کتاب درس‌نامه فوق‌ العاده ای داشته باشه و بتونه با سوالات چالش ‌برانگیز شما رو بیشتر با مفاهیم و مبحث درسی آشنا کنه.

شاید برای شما این سوال به وجود بیاد که چطوری کتاب کار مناسب برای ریاضی نهم رو انتخاب کنم؟

یا انکه چه کتابی برای امتحانات نهایی ریاضی نهم مناسبه ؟ یا اصلا کدوم کتاب مناسب تست زنی ریاضی نهم هست؟؟؟

در ادامه با سنجاب همراه باش تا در ابتدا ۴ کتاب کار ریاضی نهم منتخب از انتشارات مختلف رو با تحلیل و بررسی کامل بهت معرفی کنیم

سپس به معرفی ۵ کتاب مخصوص امتحانات نهایی ریاضی نهم و ۵ کتاب مخصوص تست ریاضی نهم آشنا بشی. 

 

معرفی ۴ تا از بهترین کتاب کار ریاضی نهم

کتابسال چاپقیمت پشت جلدتعداد صفحهقطع
کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز۱۴۰۱۱۳۶۰۰۰۲۰۴رحلی
کتاب کار ریاضی نهم کامل طلایی۱۴۰۱۲۴۰۰۰۰۲۸۰رحلی
کتاب کار و تمرین ریاضی نهم مبتکران۱۴۰۱۱۰۵۰۰۰۱۵۹رحلی
کتاب کار ریاضی نهم جویای مجد۱۴۰۱۶۸۰۰۰۲۲۴رحلی

کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز

کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز اولین پیشنهاد سنجاب به شما هستش. این کتاب ویژگی‌ های فوق‌العاده‌ای داره و هدف اولیه‌اش آمادگی شما برای امتحان نهایی هستش. کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز پر از سوالات و تمرین ‌های هم ‌سطح کتاب هست. همچنین این کتاب یه بخش فوق العاده دیگه داره که شامل درسنامه قوی هست که دانش آموز رو کاملا با تمامی مباحث آشنا میکنه .

درسنامه این کتاب کاملاً آموزشیه تا دانش‌آموز بتونه به ‌راحتی هم مطالب کتاب رو بخونه، هم با استفاده از کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز بتونه با مباحث ریاضی ارتباط برقرار کنه. کتاب کار ریاضی نهم خیلی سبز توضیحات جامعی داره که تمامی مطالب کتاب درسی رو پوشش داده. همان‌طور که گفتیم این کتاب هم سطح کتاب درسیه.

اگه بخوام از فوق ‌العاده ‌ترین ویژگی این کتاب براتون بگم می‌ تونم تنوع سوالی این کتاب رو براتون مثال بزنم که می ‌تونه شما رو با سوالات مختلف آشنا کنه همچنین توی این کتاب از سؤالات امتحان نهایی همه استان‌ ها نیز استفاده‌ شده که شما رو کاملاً برای نمره‌ی ۲۰ امتحان نهایی آماده می‌کنه. ( پس با یک تیر دو نشان رو میزنید😉 )


کتاب کار ریاضی نهم کامل طلایی

یکی دیگر از کتاب ‌های فوق‌العاده‌ای که می‌ تونه شما رو در یادگیری ریاضی نهم همراهی کنه کتاب کار ریاضی نهم کامل طلایی هستش. این کتاب هم‌ سطح کتاب درسی خودتونه و موضوعات پراکنده و خارج از کتاب داخلش وجود نداره.  این کتاب یه درسنامه داره که کتابتونو کامل با توضیحات اضافه‌تر و مثال‌ های بیشتر براتون توضیح داده، طوری که شما می‌تونید به ‌راحتی مباحث کتاب رو بفهمین.

از ویژگی ‌های خوب این کتاب میشه به طبقه ‌بندی بودن درسنامه هاش اشاره کرد. یعنی بعد هر درسنامه سوالات مرتبط باهاش ارائه ‌شده تا دانش‌آموز اون مبحث رو بسنجه، آزمون ‌های درس به درس نیز توی کتاب وجود داره که شما رو با شرایط آزمون نهایی آماده می‌کنه یکی دیگر از ویژگی‌ های این کتاب اینکه  تمامی موضوعات، سؤالات فصل و سوالات تستی رو برای شما با پاسخشون قرارداده که شما می‌تونین با این کتاب کار به ‌راحتی ریاضی نهم رو بفهمید و در امتحانات پایان سال نمره فوق‌العاده‌ای بگیری.

کتاب کار و تمرین ریاضی نهم مبتکران

شاید شما هم شنیده باشید که کتاب کار و تمرین ریاضی نهم مبتکران درسنامه خوبی نداره، کتاب کار و تمرین ریاضی نهم مبتکران مباحثش فقط برای یادآوری عنوان‌ شده و زیاد توی بحث آموزش ورود نکرده اما کتاب کار و تمرین مبتکران دو تا ویژگی خیلی‌ خوب داره :

اولین ویژگی مربوط به انتخاب سؤالات و تمارین موجود توی کتاب کاره که بسیار حرفه ‌ای انتخاب ‌شده به صورتی که کل مباحث درسی شما رو پوشش می‌ده.

دومین نکته اینکه انتشارات مبتکران توی این کتاب از طیف‌ های مختلف سوالات استفاده کرده تا دانش‌آموز رو به ‌خوبی با سوال ‌های چالش برانگیزه آشنا کنه سوالاتی که توی کتاب کار ریاضی نهم مبتکران اومده، همگی تشریحی و تألیفی و هدفش هم دانش‌آموزانی هستند که می‌ خوان مباحث اولیه و پایه ریاضی نهم رو متوجه بشن و در آزمون نهایی نمره قبولی و بدست بیارن‌.

کتاب کار ریاضی نهم جویای مجد

جویای مجد نیز یکی دیگر از جمله نشریاتی است که برای این‌ که شما رو به استاندارد خودتون در حد آزمون نهایی نهم برسونه کتابش رو تالیف کرده. کتاب جویای مجد درسنامه نداره سوال تستی و پاسخ‌ نامه تشریحی هم نداره، اما سوالاتی که توی کتاب کار ریاضی نهم جویای مجد اومده همگی تألیفی هستند که به ‌صورت ترکیبی از تمرین ‌های کتاب، کار در کلاس ‌ها و فعالیت‌ های کتاب درسی انتخاب‌ شده و طوری طراحی شده‌ که پوشش مناسبی برای کل کتاب درسی هستند.

یعنی شما با این کتاب کار می‌تونین نمره قبولی امتحان نهایی تون بدست بیارین در ضمن بدون که طبقه‌ بندی کتاب هم بر اساس کتاب درسی‌ تون هست تا بتونین راحت باهاش ارتباط برقرار کنید.


اشتراک گذاری :