بهترین منابع ریاضیات گسسته و آمار و احتمال

تو کتاب های ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع، کتاب های ریاضیات گسسته دوازدهم، آمار و احتمال یازدهم و فصل ۶ و ۷ ریاضی دهم پوشش داده می شن. سنجابی قشنگ، تو انتخاب کتاب کمک درسی برای این درس خیلی دقت کن چون مطالب جدیدن و اگه کتابی انتخاب کنی که مناسبت نباشه، تورو رو از یادگیری گسسته و آمار و احتمال ناامید می کنه. تو این مقاله قصد داریم بهترین کتاب های ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع رو بررسی کنیم تا با آگاهی کامل کتابت رو انتخاب کنی.

آمار و احتمال و گسسته جامع تست خیلی سبز

درسنامه ی گسسته جامع کنکور خیلی سبز

درسنامه گسسته آمار و احتمال جامع کنکور خیلی سبز نکته وار هست و خبری از اثبات فرمول ها یا توضیحات خیلی زیاد نیست و رویکرد کنکوری داره. حجم درسنامه منطقی و معقوله و در حد نیاز مباحث توضیح داده شده. لحن درسنامه دوستانه و صمیمی هست تا بتونی با کتاب ارتباط خوبی بگیری.

بخش بندی دروس با کتاب درسی متفاوته. فصل ۳ و ۴ آمار و احتمال در قالب یه فصل آورده شده و فصل اول گسسته چون فصل قدری هست به دوتا فصل تقسیم شده که خوندنش راحت تر بشه و بهت فشار نیاد. درسنامه با یه مقدمه ی کوتاه درمورد اون مبحث شروع می شه تا ذهنت رو برای خوندن مطالب آماده کنه. بعد از هر نکته، یک تست حل شده تا با نحوه ی استفاده ی نکته تو سوالا آشنا بشی و کاربرد نکات واست مبهم نباشه.

به جز برخی موارد محدود تو درسنامه نکته ای خارج از کنکور آورده نشده ولی حتما برای درسی مثل گسسته سعی کنید یکم نکات خارج از کتابم یاد بگیرین که سر آزمون  ها و کنکور به دادتون می رسه مخصوصا دانش آموزای قوی تر.

تست های کتاب ریاضی گسسته و آمار و احتمال خیلی سبز

حدودا ۱۳۰۰ تا تست به صورت میکروطبقه بندی تو کتاب ریاضی گسسته دوازدهم و آمار و احتمال خیلی سبزآورده شده و همه نوع تستی از آسون تا سخت تو کتاب هست ولی اکثر تستا سطح متوسطی دارن. تست های ایده دار هم برای دانش آموزهای قوی وجود داره ولی تعدادشون کمه و اگه حسابی پایه ریاضی قوی داری یکم کتاب برات حوصله سربر میشه و بهتره بری سراغ کتاب های سخت تر.

از نکات مثبت گسسته و آمار جامع کنکور خیلی سبز، توجه کردن به کسایی هست که سرعت تست زنیشون پایینه. کتاب تست های مهم رو علامت دار کرده و تو تقریبا می تونی با زدن حدود یک پنجم از تست های کتاب مطالب مهم رو مرور کنی. اگه می خوای سوال های کنکور هم کار کنی باید بگیم که تست های کنکور رو هم تا حد خوبی پوشش داده.

پاسخنامه تشریحی گسسته خیلی سبز

پاسخنامه ی تشریحی ریاضی گسسته و آمار و احتمال دوازدهم خیلی سبز به طور مفصل راه حل ها رو توضیح داده. همچنین تو مواردی که نیاز بوده گزینه ها رو بررسی کرده یا راه حل دوم آورده تا از یه زاویه ی دیگه به سوال نگاه کنی. یه سری نکات که شاید قبل حل سوال مبهم می بود برات تو درسنامه آورده نشده ولی این نکته ها تو کادر های رنگی تو پاسخنامه پوشش داده شده.

جامع ریاضیات گسسته و آمار و احتمال نشر الگو

انتشارات الگو سابقه ی بی نظیری تو تالیف کتاب های ریاضی داره و تو تالیف این کتاب هم واقعا گل کاشته.

درسنامه ی کتاب ریاضی و آمار و احتمال جامع الگو

درسنامه کتاب ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع الگو کامله و مثل همه ی کتاب های الگو، با لحن رسمی ولی ساده و روون نوشته شده و لحن رسمی کتاب جوری نیست که باعث شه مطالب نامفهوم بشه. درسنامه بیشتر تست محور هست و روندش به این صورته که اول یه نکته ای گفته و در ادامه یک سری تست آموزشی و خوب مربوط به اون نکته حل شده. با توجه به این روند، درسنامه مناسب کسی هست که قبلا آموزش مفصلی دیده و الان به دنبال مرور نکات هست. چون اگه درسنامه رو بدون آموزش قبلی بخونی مثل یه سری جملات حفطی می شه که باید حفظشون کنی که خب دروس ریاضی رو نمی شه اینجوری یاد گرفت.

تست های جامع گسسته و آمار و احتمال کنکور نشر الگو

گسسته جامع نشر الگو بعد از درسنامه تعداد کمی تست تحت عنوان دست گرمی آورده که از اسمشون هم مشخصه تست های ساده ای هستن و صرفا برای عمیق کردن یادگیری کاربرد دارن. سری بعدی تست ها به صورت آزمون های طبقه بندی شده هستن که عموما سطح متوسط و متوسط به بالایی دارن و به درد کسی که دنبال سوالای چالشی و قوی می گرده میخورن.

آخرین آزمون هر فصل سوالات برگزیده ی کنکور سراسری مربوط به کل اون فصل هست. چون بعضی سوال های کنکور سال های مختلف ممکنه شبیه باشن، برای اینکه بهترین استفاده رو از وقتت بکنی  ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع کنکور الگو فقط سوالات برگزیده رو آورده. این کتاب حدود ۲۰۰۰ تا تست بدون احتساب تست های درسنامه داره که با توجه به حجم زیادش از همون اول سال شروعش کنی بهتره.

پاسخنامه ی تشریحی گسسته نشر الگو

پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع الگو کامله و به نحو احسن راه حل رو تشریح کرده . سوالاتی که راه حل دومی داشتن، راه حل دوم براشون آورده شده و اگه جایی نیاز به بررسی گزینه های مختلف بوده همشون بررسی شدن.

ریاضیات گسسته و آمار و احتمال جامع کنکور مهروماه

درسنامه کتاب ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع کنکور مهر و ماه نسبت به نشرالگو از نظر توضیحات مفصل تره و روندش بیشتر شبیه خیلی سبز هست.

درسنامه ی ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع کنکور مهروماه

 حجم درسنامه منطقیه و تمام نکات آورده شدن. تو درسنامه ترفند های حل تست هم گفته شده و بعضی  جاها که دانش آموز ها معمولا اشتباه دارن، تذکر داده شده که اشتباهات رو دوباره تکرار نکنی. بعد از هر نکته ای هم تست های ساده ای حل شدن که روش استفاده از فرمول رو یاد بگیری و وقتی رفتی سراغ تست ها اذیت نشی.

درسنامه ی کتاب بیشتر مناسب دانش آموز های مبتدی و متوسط هست. مطالبی با عنوان یک گام فراتر برای دانش آموزای قوی آورده شده ولی حجم کمی از درسنامه رو تشکیل می ده و به دانش آموز های ضعیف هم توصیه می شه بعد اینکه روی بقیه ی مطالب مسلط شدن نکات یک گام فراتر هم یاد بگیرن.

تست های کتاب گسسته و آمار و احتمال جامع مهر و ماه

مهم ترین نقطه قوت ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع مهروماه بانک تست فوق العاده اش هست. حدودا ۱۵۰۰ تست داره که با این تعداد تیپ های تستی متنوع رو پوشش می ده. و بعیده تیپ  تستی تو کنکور اومده باشی و این کتاب شبیهشو یا خودشو نیاورده باشه. اکثر سوالا تالیفی هستن و ایده ی خوب و جدید پشتشون هست. با این حال سوالات کنکور هم پوشش داده می شن که با طرز فکر طراحای کنکور آشنا شی. سطح تست ها عموما متوسط هست ولی سوالات چالشی و سخت هم بین سوالات هست که تعدادشون کمه؛ از این جهت ممکنه برای دانش آموز قوی کتاب بازدهی کافی رو نداشته باشه.

پاسخنامه آمار و احتمال جامع مهروماه

پاسخنامه تشریحی ریاضی گسسته و آمار و احتمال جامع کنکور مهروماه مثل پاسخنامه تشریحی رقباش کامله و تو مواردی که لازم بوده گزینه های مختلف یا راه حل دوم بررسی شده. تو بعضی تست ها که نکات خاصی داشتن یا راه حل نیاز به توضیحات بیشتری داشته، این توضیحات و تذکرها تو کادر های آبی آورده شدن.

گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج

درسنامه ی ریاضی گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج

درسنامه های کتاب ریاضی گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی مفصل هستن و مطالب رو صرفا در سطح کتاب درسی توضیح داده. اگه سطحت مبتدیه این کتاب یکی از بهترین انتخاب هاست برات؛ چون مطالب هر سه پایه رو تو یه کتاب و خیلی خوب توضیح میده. ولی اگه سطحت قویه بیخیال این کتاب شو چون چیز جدیدی برای ارائه بهت نداره و فقط مطالب پایه ای برات مرور می شه.

لحن درسنامه ریاضی گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج رسمی هست و باعث شده کمی روند آموزشی کتاب خشک باشه. تست های حل شده تو درسنامه سطح آسونی دارن و پاسخنامه خیلی مفصلی داره که ریز به ریز سوال رو تجزیه تحلیل کرده و تا سوال رو یاد نگرفتی ولت نمی کنه.

تست های گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی

تعداد تست های گسسته کامل کنکور میکرو طلایی گاج حدودا ۱۵۰۰ تاست که مناسب طول سال تحصیلی هست. تست ها سطح ساده و متوسطی دارن و تست های سخت و ایده دار خیلی بین تست ها دیده نمی شه و از این جهت هم مناسب دانش آموز های ضعیف تا متوسط هست.

موردی که کتاب رو خیلی مفیدتر کرده پوشش تست های کنکور سراسری ۲۰ سال اخیره که معمولا کتاب های موجود تو بازار سال های خیلی قبل تر رو ندارن. تست های مطالبی که با نظام قدیم مشترک هستن کیفیت خوبی دارن ولی مطالبی مثل احاطه گری که تو نظام جدید اضافه شدن کیفیت پایینی دارن و تعدادشون هم کم هست. تست های مهم که نکات اصلی توشون به کار رفته، علامت دار شدن که اگه یهو وقت کم آوردی فقط این تست ها رو بزنی و یه درصد خوبی بگیری. تست های سخت هم با علامت جدایی مشخص شدن که هروقت به تسلط کافی رسیدی بری سراغشون.

پاسخنامه ی تشریحی گسسته میکرو طلایی گاج

پاسخنامه تشریحی کتاب ریاضیات گسسته و آمار و احتمال کامل جامع کنکور ریاضی سری میکرو طلایی خیلی کامل و دقیق هست و راه حل  رو به صورت مفصل و مرحله به مرحله بررسی کرده. تو مواردی که لازم بوده گزینه های مختلف بررسی شدن. به طور کلی این کتاب به دانش آموز های مبتدی که نیاز به آموزش اساسی و پایه ای دارن پیشنهاد می شه.

گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج

برخلاف تمام کتاب های موجود تو بازار، ریاضی گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج دو جلدی هست. جلد اول تست و پاسخنامه تشریحی و جلد دوم درسنامه رو شامل می شه. از نظر گرافیکی کتاب خوب عمل کرده و چاپ رنگیش باعث شده که خسته کننده نباشه و مطالب تو قالب جذابی ارائه بشه.

درسنامه ی ریاضی گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج

 درسنامه کتاب گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج کامل هست و ریزترین مطالب رو هم توضیح داده و چیزی تو کتاب درسی پیدا نمی کنی که میکرو مفصل تر و بیشتر توضیحش نداده باشه. مثال های خوندنی و تست های حل شده ی متعددی بعد از هر نکته دیده هست که برای عمق بخشیدن به مطلب هست. حجم درسنامه زیاده و حدود ۲۳۰ صفحه فقط درسنامه هست. از اونجایی که کتاب مفصله برای دانش آموز مبتدی تا قوی مناسبه ولی باید سرعت خوندنت بالا باشه وگرنه نمیتونی تمومش کنی. و نکته ی دیگه این هست که اگه سطحت قویه یکم شاید توضیحات برات خسته کننده باشه و کتاب هایی که خلاصه ترن مثل الگو و مهروماه و … برات مناسب ترن.

تست های بانک تست گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج

جمعا ۳۵۰۰ تا تست تو کتاب ریاضی گسسته میکرو گاج وجود داره که پرتست ترین کتاب گسسته و آمار و احتمال جامع هست. تست ها به سه دسته واجب، مرور و تسلط و آی کیو تقسیم بندی شدن. اگه وقت کافی برای زدن همه ی تست ها نداری می تونی فقط تست های واجب رو که حدود ۲۵۰۰ تا هستن که بازم حجمشون کم نیست، بزنی. تست های تسلط و مرور حدود ۶۰۰ تا هستن که برای مرور و تثبیت مطالب قبلی هستن و بهتره تو دور دوم یا دوران جمع بندی بزنیشون. سری سوم تست های، تست های سخت تر و ایده دار هستن که مناسب دانش آموز های قوین و با این حال نسبت به بقیه ی تست ها تعداد کمتر ۴۰۰ تا رو دارن. سوالات کتاب درسی هم در قالب تست تو این کتاب آورده شدن و از متن کتاب درسی هم تست طرح شده. همچنین سوالات کنکور هم پوشش داده می شن. به علت تعداد زیاد سوالات، برخی تست ها از نظر محتوا، روش حل و… تکراری هستن و ایده ی سوالات قبلی تکرار شده.

پاسخنامه ی تشریحی گسسته و آمار و احتمال کنکور میکرو گاج

باتوجه به حجم زیاد کتاب انتظار میره که پاسخنامش خیلی کامل باشه ولی زهی خیال باطل! از این خبرا نیست و پاسخنامه تشریحی کتاب خیلی کامل نیست. در برخی موارد توضیحی در مورد روش حل داده نشده و صرفا به زبون ریاضی راه حل آورده شده و توضیحات فارسی برای شفاف سازی داده نشده. به طورکلی کتاب مناسب کسی هست که سطح مبتدی تا متوسطی داره و وقت زیادی داره چون حجم کتاب زیاده مناسب ماه های آخر نیست و باید از ابتدای سال تحصیلی استارتش خورده بشه.

اقیانوس تست و نکته ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مبتکران

اقیانوس تست و نکته ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مبتکران با تقریبا ۶۰۰ صفحه مقام دوم رو بعد از میکرو تو کتاب های مفصل موجود تو بازار برای ریاضیات گسسته داره. به طور کلی کتاب از نظر گرافیکی و صفحه آرایی ضعیف عمل کرده و طراحیش کمی خسته کننده هست.

درسنامه ی اقیانوس تست و نکته

درسنامه ی اقیانوس نکته و تست ریاضیات گسسته و آمار احتمال کنکور مبتکران مفصل هست و مثال های تستی و تشریحی متعددی حل کرده. درسنامه ی کتاب برای همه ی دانش آموزها مناسب هست. لحن درسنامه رسمی و در برخی موارد ادبیات استفاده شده یه کمی ثقیل هست.

تست های اقیانوس نکته و تست

تعداد تست های موجود تو کتاب زیاده و از هر سطحی بگی تو کتاب تست هست.

پاسخنامه ی تشریحی اقیانوس نکته و تست مبتکران

پاسخنامه تشریحی کتاب کامل هست و به خوبی مراحل حل رو توضیح داده. مجموعا این کتاب به دانش آموز هایی که به خوندن ادبیات ثقیل درسنامه عادت دارن و وقت کافی دارن پیشنهاد می شه.

گسسته و آمار و احتمال کنکور IQ گاج

گسسته از درس هایی هست که تست هاش رو می شه به هزاران روش سامورایی پیچوند و همچنان از حیطه کنکور خارج نشد. به همین خاطر از واجباته که یه کتاب مکمل با تست های سخت تر داشته باشی که موفقیتت رو تضمین کنه. یکی از کتاب هایی که تست های سطح بالا داره گسسته و آمار و احتمال کنکور IQ گاج هست. از نظر گرافیکی و صفحه آرایی هم این کتاب مثل کتاب میکرو هست و چاپش رنگی هست.

درسنامه ی گسسته آی کیو

 درسنامه های آی کیو ریاضی گسسته و آمار و احتمال گاج به شدت ریز شدن و هر درسنامه به طور میانگین به اندازه نصف صفحه هست. روند درسنامه به این صورته که مطلب رو به صورت خلاصه و مفید توضیح داده.  تو کادر درسنامه چند تا تست با عنوان “مینی تست” برات حل کرده که تست های دو گزینه ای و ساده هستن و برای دست گرمی خوبن.

تست های گسسته و آمار IQ

بعدش وارد تست های اصلی کتاب می شیم. سطح تست ها عموما متوسط و بالاتر هست ولی مطالب خارج از کنکور سراسری نیستن و دشواریشون استاندارد هست. جمعا ۱۵۰۰ تا تست داره که هم برای کسایی که به عنوان منبع اول ازش استفاده می کنن کافیه و هم برای کسایی که به عنوان منبع مکمل ازش استفاده می کن. بین تست ها سوالات کنکور هم با توجه به سطحشون پوشش داده شدن و تست های خیلی ساده رو دیگه مولف ها نیاوردن که وقتت گرفته نشه. یک سری سوالات هم مشابه سوالات کنکور طرح شدن که تو کتاب آدرسشون داده شده.

پاسخنامه ی تشریحی گسسته آی کیو گاج

پاسخنامه تشریحی کتاب IQ ریاضی گسسته و آمار و احتمال گاج واقعا کامل و مفصله و مولف ها تو این قسمت سنگ تموم گذاشتن. تو مواردی که لازم بوده راه حل دوم یا گزینه های مختلف بررسی شده. سوالاتی که نکات مهمی دارن، تو کادر های رنگی نکاتشون آورده شده.

جمعبندی

کتاب های ریاضیات گسسته و آمار و احتمال و فصل های ۶ و ۷ ریاضی دهم جمعا ۱۷ تا سوال تو کنکور دارن که می شه حدودا ۳۰ درصد سوالات بخش ریاضیات. اکثر مطالبی که الان تو این دو کتاب می خونی بعدا تو دانشگاه  هم ادامشو می خونی، پس سعی کن پایه ی ریاضیت رو تو این بخش قوی کنی. کتاب هایی که بالاتر بررسی شد از پرفروش ترین کتاب های بازار هست که
 با توجه به سطحت و نیازت به درسنامه و سرعت تست زنیت می تونی از بینشون کتاب مناسبت رو انتخاب کنی.

هر سوال دیگه ای هم داشتی تو کامنت ها ازمون بپرس.

اشتراک گذاری :