سری کتاب های ریاضی نشر الگو

برای اینکه دیگه این اتفاقات پیش نیاد و با ریاضی دوست باشی، نشرالگو برای انواع و اقسام سلیقه ها و متناسب با نیازت کتاب ریاضی چاپ کرده. سنجاب بوک هم برات اینارو تحلیل کرده. دیگه چی بهتر از این؟!! پس بریم باهم ریاضی نشر الگو رو بشکافیم.

ریاضی سری سه بعدی نشر الگو

ریاضی سه بعدی نشر الگو یه کتاب چند منظوره هست. هم کتاب کاره، هم کتاب تسته و هم اینکه یه منبع آموزشیه. پایه به پایه چاپ شده و تک جلده. جمع کردن همه ی این ویژگیا تو یه جلد کار سختیه که نشرالگو عملیش کرده.

گرافیک کتاب متاسفانه ضعیفه و از بیشتر از دو رنگ استفاده نشده. البته سایز فونت ها و اندازه و فاصله کلمات خوبه و آزار دهنده نیست. کیفیت کاغذ هم تو آخرین چاپی که ما داریم تحلیل می کنیم مناسبه و از کاغذ سفید استفاده کردن.

درسنامه ی سه بعدی الگو

هر فصل از کتاب درسی به چنتا درس تقسیم شدن که اول از همه درسنامه اون بخش تو کتاب قرار داده شده. تو درسنامه ی سه بعدی الگو بین مطالب آموزشی تست و مسئله قرار داده شده که جواب هردوتاشون بلافاصله نوشته شده. سطح سوالاتی که تو درسنامه قرار دارن آسون تا متوسطه.

لحن درسنامه سه بعدی الگو خشک و رسمیه (نشرالگو معمولا زبون نوشتاریش همینجوریه، ناراحت نباش) و ممکنه برا بعضیا خوشایند نباشه.

توضیحات درسنامه کافیه و برای دانش آموزایی که میخوان از صفر شروع کنن مناسبه. اگه صفر نیستی و حداقل یه منبع رو قبلا مطالعه کردی، ممکنه توضیحات درسنامه برات خسته کننده باشه و بخاطر این موضوع میتونی درسنامه رو رد کنی و مستقیما بری سراغ حل تمرینای تشریحی و تست ها.

تمرین ها و تست های ریاضی سه بعدی الگو

بخش بعدی که بلافاصله بعد درسنامه قرار داره، تمرینای تشریحی و بعد از اون تست ها هستن. معمولا تو هر درس ۱۵ ۲۰ تا تمرین از آسون به سخت چیده شدن.

طبقه بندی خوب تمرینا و روند سخت شدن سوالا از نظر آموزشی خیلی خوبه و مخصوصا به دانش آموزهای مبتدی بیشتر میتونه کمک کنه. همین روند تو تستا هم رعایت شده.

تیپ سوالات هم تقریبا همه نوع سوالی رو شامل میشه. البته باید توجه داشته باشی که، سه بعدی الگو به عنوان یه کتاب منبع اول مطرحه و نباید زیاد انتظار تستای عجیب و غریب و خیلی سخت رو ازش داشته باشی.

تعداد تست ها و مسائل تشریحی تو هر کدوم از پایه ها چیزی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ سواله که جمعا برای هر پایه بیشتر از ۱۰۰۰ تا سوال داره (تمرین + تست).

پاسخنامه ی سه بعدی نشر الگو

برخلاف نکات مثبت تو بخش درسنامه و تست، پاسخنامه ی کتاب نسبتا ضعیفه. انگار نویسنده سعی داشته سرسری جواب سوال رو بنویسه و بخاطر همین موضوع ممکنه راه حل بعضی سوالارو کامل متوجه نشی.

البته برا بعضی تستا دوتا راه حل نوشته شده ولی کلا شیوه نوشتار پاسخنامه سلیقه ای بوده و نسبت به دو بخش قبلی ضعیف تر عمل کردن.

خلاصه مطلب، سه بعدی ریاضی نشرالگو خوراک منبع اول برای شروع صفریا و دانش آموزای ضعیفه و نسبت به کتابهایی که تو این دسته قرار دارن مثل سیرتاپیاز ارجحیت داره و کاملتره.

سری ریاضیات تست نشر الگو

کتاب ریاضی بعدی که نشرالگو چاپ کرده سری کتابهای تست ریاضی الگو هست. تفاوت عمده این کتاب با سری قبلی (سه بعدی) تو بخش درسنامه و همچنین نبود تمرینای تشریحیه. البته هدف از نوشتن این کتاب هم با سری سه بعدی متقاوته و اختلاف تو فرمت دو کتاب به همین جهته.

درسنامه ی سری تست نشر الگو

اصلا به عنوان یه درسنامه ی آموزشی رو کتاب های تست نشر الگو تکیه نکن چون توضیحات به شدت خلاصه و مختصری داره و بیشتر به درد مرور و جمع بندی میخوره تا آموزش.

به هیچ وجه به دانش آموزای مبتدی و شروع صفریا این کتاب رو پیشنهاد نمی کنیم. اما درسنامه ی این کتاب تو دوران جمع بندی می تونه برای دانش آموزهای متوسط و متوسط به بالا کاملا مناسب باشه. توضیحات درسنامه در حد یادآوری مطالبه ولی علاوه بر این توضیحات تست و تمرین هم لابلای درسنامه گنجونده شده.

تست های ریاضی تست انتشارات الگو

همونطور که از اسم کتاب معلومه، هدف و تمرکز اصلی کتاب روی بخش تست و سوالاته. آخر هر درس یه تعداد مناسبی تست قرار داده شده و سطح تستا کاملا مناسب یه کتاب تست کنکوریه. اینجا هم چینش تستا از آسون به سخته ولی تعداد تستای سخت و سطح بالا بیشتر از کتاب سه بعدیه.

تعداد تستای کتاب به اندازه ای هست که تو دوران عید یا جمع بندی دی ماه میتونی به عنوان منبع دوم کار کنی و یه جمع بندی خوب از مطالب داشته باشی.

توصیه ی ما برای استفاده از کتابای تک پایه، تو همون سال خودشونه و سال کنکور استفاده از کتابای تک پایه پیشنهاد نمی کنیم مگر در موارد خاص مثلا برای کسایی که تو پایه خاصی ضعف دارن.

پاسخنامه ی تست ریاضی الگو

پاسخنامه ی کتاب های تست ریاضی نشر الگو به نسبته کتاب سه بعدی کاملتره و راه حل سوالات بهتر و دقیق تر نوشته شده. چیزی که تو تالیف پاسخنامه مهمه توجه به جزئیات حل سواله که معمولا نویسنده ها بخاطر زیاد نشدن حجم کتاب مجبورن این موضوع رو زیر پا بذارن. ولی کتاب تست نشرالگو از این جهت خیلی خوب عمل کرده و نویسنده واقعا تو نوشتن پاسخنامه وسواس به خرج داده.

اما یکی از نقاط ضعف پاسخنامه مثل کتاب سه بعدی نداشتن سطح بندی مشخص برا تستاست. موضوعی که معمولا تو اکثر کتابای رقیب دیده میشه.

خلاصه کلام، این کتاب به درد دانش آموزای متوسط و بالاتر می خوره و میشه به عنوان منبع مکمل تستی ازش استفاده کرد.

جامع ریاضیات تجربی + موج آزمون الگو

جامع ریاضیات تجربی + موج آزمون نشر الگو یکی از جدیدترین کتابای ریاضی نشرالگو که پارسال به بازار اومد و در نوع خودش جالب بود. هیچ کتابی قبلا با این فرمت نوشته نشده بود. کتاب شامل درسنامه و آزمونه. اما تفاوت های زیادی با کتابای قبلی که با محوریت درسنامه  و آزمون نوشته شدن داره.

کتاب ۲ جلده ولی جلد دومش رو رایگان از سایتشون می تونی دریافت کنی. مثل همه ی کتابای نشرالگو طراحی ساده و گرافیک ضعیفی داره ولی کیفیت کاغذ و چاپش خیلی خوبه.

درسنامه ی جامع ریاضیات و موج آزمون نشر الگو

درسنامه جمع بندی طور و خلاصه ای داره. تقریبا چیزی تو مایه های کتاب تست نشرالگو. اما یه مزیتی که نسبت به کتاب تست الگو داره، گام بندی درسنامه هست که تو آزمونا هم اشاره شده که هر سوال با کدوم گام حل میشه. (در واقع همون خلاصه نویسی و نکته بندی خودمون).

سوالات و تستایی که تو درسنامه ی جامع ریاضیات تجربی + موج آزمون الگو آورده شده واقعا سطحشون خوبه و از همینا هم می تونی به عنوان منبع آموزشی استفاده کنی.

درسنامه این کتاب مثل کتاب تست به درد سطح صفر نمی خوره و حداقل هایی رو باید بلد باشی تا بتونی با کتاب کنار بیای.

تستایی که لابلای درسنامه می بینی خیلی می تونه بهت کمک کنه تا درس رو بهتر بفهمی.

در کل این کتاب تست محوره و حتی تو آموزش هم همین روند رو داره.

تست های ریاضی جامع و موج آزمون الگو

بعد از درسنامه یه بخشی هست به اسم «دستگرمی». ۵ تا سوال که بستگی به خودت داره، می تونی زماندار حل کنی یا بدون زمان. بعدش برا هر درس معمولا بین ۲ تا ۵  آزمون ۱۰ سواله قرار داده شده که آزمونا رفته رفته سخت تر میشن. این روند تکرار میشه تا به آخر فصل برسی و آخر فصل ۴ تا آزمون، ۲ تا تالیفی و ۲ تا برگزیده کنکور سراسری از اون مبحث وجود داره.

آزمونا سطح خیلی خوبی دارن و کاملا جوابگوی سطح کنکورای الان هستن. به عنوان کتاب مکمل و در نقش کتابی که بخوای باهاش جمع بندی کنی، خیلی خیلی عالیه.

جمعا بیشتر از ۴۵۰۰ تا تست داره که اگه بتونی همه آزمونا و تستاشو بزنی هنر کردی! توصیه ما اینه که از اول سال دوازدهم این کتابو داشته باشی و روزای قبل از آزمونت یه مرور و جمع بندی خیلی خوبی باهاش داشته باشی.

پاسخنامه ی ریاضیات جامع + موج آزمون

همونطور که بالا اشاره کردیم یه جلد جدا برای پاسخنامه داره.

پاسخ سوالا واقعا کامله. قدم به قدم جواب هر کدوم از سوالات نوشته شده و هیچ عجله و کم کاری تو تالیف پاسخنامه دیده نمیشه. وسواسی که نویسنده ها سر نوشتن پاسخنامه به خرج دادن قابل تحسینه.

اما باز هم یه اشکال تکراری که میشه از نشرالگو گرفت، عدم سطح بندی مشخص تستا حداقل تو بخش پاسخنامه هست.

اما در کل این کتاب خوراک جمع بندی آخر سال یا مرور های قبل از آزمون تو طول سال تحصیلی هست.

(یه کتابیم نشرالگو داره به اسم «ریاضیات پایه + جمع بندی» که در واقع همین کتابه ولی فقط شامل دهم و یازدهم میشه.)

موج آزمون ریاضی نشر الگو

موج آزمون ریاضی نشر الگو یه کتاب جمع بندی آزمون محور هست..کتابی که شامل آزمون و پاسخنامه هست و هیچ درسنامه ای نداره.

 222 تا آزمون مبحثی و جامع که هر سطحی رو شامل میشه. از آزمونای آسون تا سخت و خیلی سخت.

از رقیبای موج آزمون ریاضی میشه به فصل آزمون ریاضیات تجربی جامع خیلی سبز و آزمون پلاس ریاضیات تجربی جامع کنکور گاج اشاره کرد که انصافا هر سه کتاب خیلی خوب و تمیز نوشته شدن و بسته به سلیقت میتونی هر کدوم رو که خواستی تهیه کنی.

تست های موج آزمون ریاضی انتشارات الگو

تعداد خیلی زیادی آزمون تو کتاب موج آزمون ریاضی تجربی الگو میتونی پیدا کنی. آزمون مبحثی ۱۰ سواله، آزمون جامع تالیفی و آزمون جامع متناسب با کنکور سراسری. اغلب آزمونا ۱۰ سواله هستن به جز آزمونای متناسب با کنکور که اونا ۳۰ سواله هستن.

سطح آزمونای مبحثی تقریبا یکیه و متوسط به بالا یا سخت هستن ولی آزمونای جامع به تدریج سخت تر میشن.

برای دانش آموزایی که تازه شروع کردن و می خوان آزمون زماندار بزنن، توصیه می کنیم اون اوایل زمان آزمونارو یه کم بیشتر از حد استانداردش بذارن و کم کم که بهتر شدن و درصدشون اومد بالاتر، می تونن تو زمان خودش یا حتی کم تر از زمان استاندار به آزمونا جواب بدن.

طراحی صفحات آزمون کاملا مناسبه و احساس آزمون رو القا می کنه. با همون اندازه فضای کم و محدود برای محاسبات که تو آزمونا هم اینجوریه. فونت و سایز نوشته ها هم خوبه و نمیشه ایرادی بهش گرفت.

پاسخنامه ی موج آزمون ریاضی نشر الگو

با این که کتاب تک جلدیه، ولی پاسخنامه کاملی داره و اتفاقا بیشتر حجم کتاب رو پاسخنامه تشکیل میده. همه سوالا با جزئیات کامل توضیح داده شدن و با خوندن پاسخ هر سوال، مطمئنا کامل متوجه نحوه حلش میشی.

تنها مشکل عمده پاسخنامه ی موج آزمون ریاضی تجربی الگو، مثل همیشه نداشتن سطح بندی و مشخص نبودن سطح سوالاس.

خلاصه که خیالت بابت پاسخنامه ی این کتاب راحت باشه. ما تضمینش می کنیم.

اگه سال دوازدهم هستی، میتونی ازش تو طول سال تحصیلی و روز قبل از آزمون استفاده کنی و یا نگهش داری برای دوران جمع بندی.

آنالیز ترکیبی ریاضی المپیاد نشر الگو

واقعیتش اینه که این کتاب اصلا برا کنکور نبود و برای المپیاد ریاضی نوشته شده بود. اسمشم آنالیز ترکیبی برای المپیاد بود. اما نویسنده های نشرالگو تصمیم گرفتن این کتابو کنکوریزه کنن و حاصلش شد این کتابی که می بینی.

البته بیس و اساسش همون کتاب قبلی هست و با حذف یه سری مطلب که تو کنکور نمیاد و کم شدن حجمش رسیدن به «آنالیز ترکیبی برای کنکور».

درسنامه ی آنالیز ترکیبی نشر الگو

اگه کتاب المپیادی خونده باشی حتما می دونی که سبکشون یه جورایی داستان محوره و خط سِیر خاصی دارن. چون این کتاب هم پایه ی المپیادی داره، دقیقا همونجوری نوشته شده و از خوندن درسنامه آنالیز ترکیبی ریاضی المپیاد نشر الگو واقعا لذت می بری!

آنالیز ترکیبی یا همون شمارش بدون شمردن برا اکثر بچه ها موضوع آزار دهنده و نامفهومیه ولی با خوندن درسنامه ی این کتاب بهت قول میدم خیلی راحت موضوعاتشو می فهمی و با عمق وجود درک می کنی.

بهتر از هر معلمی اصل ضرب و جمع و جایگشت و … برات توضیح میده جوری که دیگه از این به بعد عاشق ترکیبیات می شی.

تست و پاسخنامه ی آنالیز ترکیبی برای کنکور الگو

بعد از درسنامه ی هر بخش یه تعداد سوال تستی و بعدشم سوالات تشریحی قرار داده شدن. البته تو درسنامه هم تعدادی مسئله برای توضیح بهتر مطالب قرار داده شدن.

سطح سوالا از آسونترین شروع میشه تا سختترین سوالای ترکیبیاتی که می تونی تصور کنی. تعداد تستا و مسائل هر بخش جمعا ۳۰ ،۴۰ تاست و کل کتاب حدودا ۵۰۰ تا تست داره.

با هر پایه ای از ریاضی که داری و تو هر شرایطی خوندن این کتاب رو توصیه می کنیم. اگه تو آنالیز ضعف داری قطعا خوندن این کتاب پیشنهاد ماست یا اگه سطحت خوبه و میخوای برسی به سطح اعلا، بازم این کتاب می تونه کمکت کنه.

اگه دوازهمی هستی و می خوای مشکلت تو ترکیبیات برطرف بشه، این کتاب رو تو روتین روزانت قرار بده و مثلا روزی ۴ ،۵ صفحه ازش بخون.

آنالیز ترکیبی کنکور نشر الگو

حرف آخر

با هر سلیقه ای و با هر سطحی که داری، نشرالگو برات کتاب ریاضی چاپ کرده پس دیگه نیاز نیست از سختی ریاضی ناله کنی. یه کتاب نشرالگو با توجه به نیاز خودت بگیر و شروع کن به خوندنش تا درصد ریاضیت همینجوری بیاد بالا و بالاتر.

اشتراک گذاری :