بهترین منابع تاریخ کنکور انسانی (سطح ضعیف، متوسط تا قوی)

تاریخ جزو درسایی بود که خیلی از دانش آموزا بهش اهمیت نمیدادن تا اینکه ضریبش شد ۵ و حالا خوندنش یه جورایی رقابتی شده. و هرکس بتونه از پس حجم عظیم درس بر بیاد برنده ی ماجراست. ولی مشکلی که وجود داره محدود بودن کتابا و مولفای خفن برای تاریخه. پس انتخاب منبع درست و حسابی یه کم مشکل میشه، سنجاب اینجاست تا منابع سطح ضعیف، متوسط و قوی تاریخ رو بهت معرفی کنه. پس خیالت تخت تخت.

راستی یادت نره اگه سطحت بالاست و مشکل پایه ای نداری میتونی جمع بندی دو تا درس تاریخ و جغرافیا رو با هم انجام بدی.

راهنمای مطالعه:

منبع سطح ضعیف تاریخ

سوالای کنکور تاریخ گاهی اوقات خیلی ریز طرح میشن بنابراین قدم اول خوندن با دقت کتاب درسیه و برای تسلط بیشتر میریم سراغ درسنامه های مختلف.

یکی از خفن ترین منابع کتاب تاریخ جامع کنکور مهروماه هست.

درسنامه:

درسنامه ی این کتاب علاوه بر اینکه جامعه، خوشگل و جذابم هست:) به قول معروف باهات حرف میزنه. به همه ی تصاویر کتاب درسی توجه داشته، نظم و ترتیب برای مولفش خیلی مهم بوده چون نمودار ها و جداولش بی نظیرن.

کلیدواژه ها وقتی داری تست میزنی و حسابی گیج شدی میتونن تو رو نجات بدن، اینجوری شد که درسنامه یه تمرکز درجه یکی کرد رو کلمات کلیدی و اتفاقا بردشون داخل کادرهای جور واجور.

خلاصه درسنامه و فهرستش رو به عنوان منبع اولیه دست کم نگیر و حتما یه دور بخونش.

تست:

آزمون ها و تست های تاریخ جامع کنکور مهروماه، در سطح کنکوره و نه بیشتر. چهارچوب کلی همون آزمون سراسریه و نباید توقع داشته باشی فقط با تست های یه منبع تاریختو ۱۰۰ بزنی. اما میشه گفت بازه ی درصدی ۵۰ تا ۶۰  با مطالعه ی این کتاب قطعیه.

تنوع سوالات نسبتا خوبه و خلاقیت مولف رخ نمایی میکنه.

پاسخنامه:

راجع به پاسخنامه های انتشارات مهروماه هم که دیگه واقعا صحبتی نمی مونه و همهههه میدونن چقدر این بخش ترکونده. تاریخ جامع هم مستثنی نیست و یه پاسخنامه ی معرکه داره.

منبع سطح متوسط تاریخ

اگه سطحت متوسطه و محدودیت زمان داری، تاریخ جامع انسانی تست خیلی سبز میتونه دوای دردت باشه. چرا؟ چون یه فهرست مرتب و درس به درس داره که کاملا منطبق بر کتاب درسیه. همچنین رویکرد این لاین از خیلی سبز بیشتر کنکوریه. یکی از بزرگترین اشتباهات کنکوریا اینه که این منبع رو سال دوازدهمشون تهیه میکنن، درصورتی که بهتره تابستون کنکورت بخونیش تا بتونی بعدا تست های سطح بالاتری رو تجربه کنی.

درسنامه:

بریم سراغ درسنامش. خلاصه و مفید بهترین تعریفه براش! حجم مناسبی داره چون به جای اینکه خط به خط کتاب درسی رو تکرار کنه، با تکنیک های خاصی مطالب مهم رو از دل درس شناسایی کرده و بهشون پرداخته. راستی تصاویر کتاب رو هم فراموش نکرده پس حسابی جنبه ی کنکوری داره.

تست:

تو آزمون های درس به درس از سوالات موسسات مختلف کنکور استفاده کرده و طراح بیشتر سعی داشته تست های جدید و نوآوری رو خلق کنه که تا حدی موفق هم عمل کرده.

کنکور سال های گذشته انتهای کتاب جمع آوری شدن تا سطح آمادگیتو افزایش بدی.

پاسخنامه:

پاسخنامه تاریخ جامع انسانی تست خیلی سبز جامع و کامله. هم پاسخنامه ی کلیدی و هم تشریحی داره. جاهایی که لازم بوده هم به کتاب ارجاع داده. اما نکته ی فراتر از کتابی داخلش قید نشده.

منبع سطح قوی تاریخ

خانوم ها و آقایان، این شما و این محبوب دلها “تیزشیم تاریخ کنکور مشاوران آموزش

جذاب، کم حجم، قوی، خفن، تضمینی، خوش قیمت.

دیگه چی میخوای خداوکیلی:/ قبل از هرچیز باید بگیم لاین تیزشیم مناسب دانش آموزای سطح بالاست و کلا با همین رویکرد تالیف شده پس مناسب بقیه ی دانش آموزا نیست.

درسنامه:

یکی از عواملی که بهت ۱۰۰ میده میدونی چیه؟ آفرین، ترکیبی خوندن. درسنامه ی تیزشیم تاریخ ترکیبی نوشته شده، یعنی میکس دو سه تا درس. فقط مطالب خیلی مهم و تست خیز ذکر شده که داخل جدول و نمودار جمع بندی شدن. فونت و لحنش خیلی قشنگه پس عاشق خوندن تاریخ میشی.

تست:

در وصف سوالات و تست ها همین بس که سوال ۱ صفحه ی ۱۱ رو ببین، چقدر خلاق، چقدر پیش بینی کننده. اصلا هوش از سر آدم میبره و به همین خاطره که قطعا و قطعا باهاش تاریختو ۱۰۰ میزنی؛ مثلا اگه سوالای تاریخ کنکور دی ماه ۱۴۰۲ با آزمون های این کتاب مقایسه کنی میبینی شباهت عجیب غریبی با هم دارن.

پاسخنامه:

پاسخنامه ی تیزشیم تاریخ تشریحی و آدرس داره. یه گوشه چشمی به بیان نکات فوق کنکوری هم داره.

معرفی منابع جامع تاریخ و جغرافیا

بعد از معرفی منابع سطح ضعیف، متوسط و قوی تاریخ، نوبتی هم که باشه نوبت معرفی منابع جامع تاریخ و جغرافیاست. همونطور که میدونی ۱۳ سوال تاریخ و ۱۲ سوال جغرافیا دقیقا پشت سر هم تکرار شدن پس چه بهتر این دوتا رو با هم جمع کنیم. اما این منابعی که قراره سنجاب بهت بگه فقط برای دانش آموز های خیلی قویه.

تاریخ و جغرافیا جامع کنکور انسانی IQ گاج

تاریخ و جغرافیا جامع کنکور انسانی IQ گاج شامل درسنامه ی نسبتا با کیفیت و حدودا ۴۰۰۰ تست متنوع و سطح بالا به اضافه پاسخنامه تشریحی و قوی هست. این کتاب حسابی تو رو برای رویارویی با سوالای چالشی و فضایی آماده میکنه. این کتاب مناسب دوران جمع بندی اولیه هست.

تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی آبی قلم چی

تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی آبی قلم چی درسنامه ی به شدت خلاصه ای داره و پر از نمودار و جدول کاربردیه. جون میده برای مرور های قبل آزمون. تستاش به شدت سخت و متنوع هستن و پاسخنامش هم تشریحیه و از نکته های کنکوری غافل نشده.

تیزشیم تاریخ کنکور مشاوران آموزش

تیزشیم تاریخ کنکور مشاوران آموزش که دوتا مولف افسانه ای داره بهترین گزینه هست برای جمع بندی نهاییت تو خردادماه. درسنامه ی مفید و مختصر، تست های فوق کنکوری و پاسخنامه ی تشریحی _کنکوری از ویژگی های این دلبر هستن.

جمع بندی منابع سطح ضعیف، متوسط و قوی تاریخ:

اینم از جمع بندی منابع سطح ضعیف، متوسط و قوی تاریخ:

کتاب های جامع مهروماه برای سطح ضعیف

لاین جامع تست خیلی سبز برای سطح متوسط

لاین های تیزشیم، IQ و آبی قلمچی برای اونایی که بالای بالان انگار تو ابران!

اشتراک گذاری :