دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

انتشارات قلم چی

تحلیل کتاب های قلم چی

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات قلم چی

قلم چیقلم‌ چی

کانون فرهنگی آموزش (بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی) یکی از باسابقه‌ ترین و قدیمی‌ ترین انتشارات آموزشی می‌ باشد که عمده شهرت خود را مدیون برگزاری آزمون‌ های آزمایشی است. پس‌ از آزمون‌ های آزمایشی نیز با چاپ کتاب‌ های کنکوری به شهرت روز افزون رسید. از میان کتاب‌ های کنکوری نیز کتاب‌ های آبی‌ رنگ این انتشارات با نگرش جمع‌ آوری تست‌ های کنکورهای سراسری و دانشگاه آزاد و طبقه‌ بندی تست‌ ها توانست در این زمینه پیشتاز باشد و بتواند نظر دانش‌ آموزان مختلف و داوطلبان شرکت در آزمون‌ های ورودی و المپیادهای دانش‌ آموزی را به خود جلب کند.

 

پس‌ از کتاب‌ های آبی‌ رنگ قلم چی:

کتاب‌ های بنفش برای جمع‌ آوری تست‌ های سطح بالا و پیشرفته

کتاب‌ های سبز رنگ برای آموزش

به لیست کتاب‌ های آموزشی قلم‌ چی اضافه شد که این کتاب‌ ها نیز در طول اندک زمانی توانستند جایگاه خودشان را در بین مخاطبان و رقبای خود کسب کنند. سیاست پیش روی کتاب‌ های کمک‌ آموزشی قلم‌ چی پیشرفت سطح متوسط جامعه بوده‌ است که با همین رویکرد توانسته است کتاب‌ های پرفروشی را نشر دهد.

 

به‌ طوری‌ که امروزه کتاب‌ های کمک‌ آموزشی بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی یکی از بهترین و معتبرترین کتاب‌ های کمک‌ آموزشی و تست‌ زنی محسوب می‌ شوند که عمده شهرت خود را نیز مدیون کتاب‌ های تستی می‌ باشند و همواره دانش‌ آموزان و داوطلبان آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی کتاب‌ های قلم‌ چی را جزء اولویت‌ های خود قرار می‌ دهند و از آن‌ ها استفاده می‌ کنند.  مهم‌ ترین کتاب‌ های آموزشی قلم‌ چی عبارت هستند از:

 

سری‌ های آبی (طبقه‌ بندی‌ شده) سبز، بنفش، سه سطحی، پرتکرار، جمع‌ بندی، کتاب کار، کتاب جامع و کتاب زرد. که ما در زیر بررسی برخی از این کتاب‌ های مهم و پرکاربرد می‌ پردازیم.

 

۱. کتاب‌ های آبی و طبقه‌ بندی شده قلم‌ چی

 کتاب‌ های آبی یا طبقه‌ بندی شده از ابتدای نشرشان منابع بسیار خوب و مناسبی برای کنکورها بوده‌ اند که تعداد بسیار زیادی از تست‌ های کنکور را دربر می‌ گیرند. این تست‌ ها معمولاً در آزمون‌ های پیشین و تست‌ های دانشگاه آزاد آمده‌ اند. در حال حاضر نیز تست‌ های آزمون‌ های آزمایشی قلم‌ چی جایگزین سوالات کتاب‌ های آبی شده‌ اند و توانسته‌ اند رضایت دانش‌ آموزان را جلب کنند و منبع مناسب و سرشاری برای تست‌ های کنکور باشند، به‌ طوری‌ که دانش‌ آموزان با انجام این تست‌ ها آمادگی کامل برای شرکت در آزمون‌ ها را پیدا می‌ کنند.

 

کتاب‌ های آبی قلم‌ چی شامل درس‌ نامه هایی نیز هستند که جنبه آموزشی آن‌ ها کم است، اما بیش تر برای مرور و جمع‌ بندی نکات تستی طراحی‌ شده است. یعنی دانش‌ آموزانی که اقدام به خرید کتاب‌ های آبی می‌ کنند، در کنار تست زدن و بالا بردن تمرکزشان جهت تست‌ زنی، می‌ توانند با مرور درس‌ نامه های مختصر آن به یک جمع‌ بندی کلی و مرور نکات تستی برسند و آمادگی کافی برای آزمون‌ های سراسری را به دست بیاورند.

 

۲. کتاب‌ های برگزیده قلم‌ چی

این نوع از کتاب‌ ها همان‌ طور که از نام شان پیداست، شامل تست‌ های برگزیده‌ ای می‌ باشند که حجم بالایی از تست‌ ها و کتاب‌ های دو جلدی و چند جلدی را در یک جلد خلاصه کرده‌ اند، در نتیجه این‌ موضوع موجب شده‌ است که دانش‌ آموزانی که فرصت کمی برای تست‌ زنی دارند و یا می‌ خواهند با هزینه‌ های کم تری کتاب‌ های آموزشی قلم‌ چی را تهیه کنند، بتوانند به کلیه تست‌ های مهم و برگزیده دسترسی داشته باشند و با انتخاب کتاب‌ های برگزیده قلم‌ چی آمادگی لازم برای آزمون‌ های خود را به دست بیاورند.

در واقع با مرور کتاب‌ های برگزیده قلم‌ چی نیازی به استفاده از کتاب‌ های تست مشابه نیست و دانش‌ آموزان می‌ توانند با دقت و تمرکز بالایی این تست‌ ها را انجام دهند و به یک آمادگی کلی برای آزمون برسند.

 

۳. کتاب‌ های سه سطحی قلم‌ چی

 یکی از ایده‌ های جالب کانون فرهنگی آموزش کتاب‌ های سه سطحی می‌ باشد. این کتاب‌ ها درس نامه ندارند و تنها شامل تعدادی تست هستند که همه آن‌ ها از آزمون‌های آزمایشی قلم‌ چی برگزیده شده‌ اند. این ویژگی موجب شده‌ است که دانش‌ آموزانی که توانایی شرکت در آزمون‌ های آزمایشی قلم‌ چی را ندارند، با انتخاب کتاب‌ های سه سطحی آن بتوانند با نحوه سوالات آن آشنا شوند و با این روش قدرت تست‌ زنی و تمرکزشان را برای تست زدن بالا ببرند.

 

یکی از ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد و جالب کتاب‌ های سه سطحی قلم‌ چی سطح‌ بندی تست‌ ها بر اساس نتیجه آزمون‌ های قلم‌ چی می‌ باشد. یعنی تست‌ هایی که در این کتاب‌ ها آمده‌ است، بر اساس میزان پاسخ‌ گویی دانش‌ آموزان داوطلب آزمون‌ های قلم‌ چی سطح بندی شده‌ است که این ویژگی موجب می‌ شود دانش‌ آموزان تست‌ های متناسب با سطح علمی خود را پیدا کنند و به بررسی آن‌ ها بپردازند.

 

۴. کتاب‌ های زرد قلم‌ چی

این کتاب‌ ها جزو پیشتازهای کتاب‌ های شبیه‌ ساز کنکور هستند که در ابتدای چاپ و نشرشان شامل کنکورهای دانشگاه آزاد و سراسری بوده‌ اند، اما بعد از حذف کنکور دانشگاه آزاد و ادغام آن ها با کنکورهای سراسری تنها شامل سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور طی شش سال گذشته هستند. یعنی دانش‌ آموزان با مطالعه کتاب‌ های زرد قلم‌ چی در واقع می‌ توانند با کلیه سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور آشنایی کامل پیدا کنند و قدرت تست‌ زنی خود را افزایش دهند. پس‌ از تغییر نظام آموزشی، سوالات که در داخل این کتاب بودند و غیرمرتبط با کتاب‌ های نظام جدید هستند، با سوالات تألیفی و مرتبط با نظام آموزشی جدید جایگزین شدند.

 

۵. کتاب‌ های جامع قلم‌ چی

کتاب‌ های جامع قلم‌ چی را می‌ توان کتاب‌ های کامل و اقتصادی این انتشارات به حساب آورد. این کتاب‌ ها معمولاً دارای درس‌ نامه، تمرین‌ ها و سؤالات تشریحی و سپس پرسش‌ های چهار گزینه‌ ای می‌ باشند. یعنی دانش‌ آموزانی که قدرت خرید کتاب‌ های مختلف آموزشی و کنکوری قلم‌ چی را ندارند، تنها با خرید کتاب‌ های جامع قلم‌ چی می‌ توانند در ابتدا به مطالعه درس‌ نامه بپردازند و پس‌ از آن با پاسخ‌ دادن به سوالات تشریحی، آمادگی لازم برای پاسخ‌ دادن به سوالات تستی را پیدا کنند و سپس به پاسخ‌ دادن  سوالات تستی بپردازند.

 

دانش نامه کتاب‌ های جامع قلم‌ چی دارای نکات مهم تست‌ زنی نیز می‌ باشد. پس‌ از مطالعه آن با تست زدن دانش‌ آموز می‌ تواند قدرت تست‌ زنی خود را افزایش دهد و به یک جمع‌ بندی کلی در خصوص دروس مختلف برسد. به‌ طوری که کتاب‌ های جامع قلم‌ چی می‌ تواند جایگزین انواع مختلف آن‌ ها شود و دانش‌ آموزان در صورت آمادگی کامل برای آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی با مطالعه این نوع کتاب‌ ها به جمع‌ بندی و مرور کلی برسند.

 

علاوه‌ بر کتاب‌ هایی که به بررسی آن‌ ها پرداختیم، انتشارات قلم‌ چی کتاب‌ های دیگری را نیز چاپ و توزیع می‌ کند که برخی از این کتاب‌ ها عبارت هستند از:

 

کتاب‌ های جمع‌ بندی، موضوعی، سبز (آموزش)، نارنجی، پرتکرار و غیره که دانش‌ آموزان متناسب با نیاز خود می‌ توانند هر کدام از این کتاب‌ ها را تهیه و مطالعه کنند. به‌ طور کلی می‌ توان گفت کتاب‌ های کانون فرهنگی آموزش (بنیاد علمی آموزشی قلم‌ چی) جزء کتاب‌ های پیشتاز و برتر می‌ باشند که توانسته‌ اند برتری خود را طی سال‌ های اخیر به اثبات برسانند و دانش‌ آموزان زیادی که از آزمون‌ های آزمایشی و کتاب‌ های مختلف این کانون استفاده کرده‌ اند، توانسته‌ اند به رتبه‌ های برتری در آزمون‌ های سراسری و المپیادهای دانش‌ آموزی دست یابد.

 

همین موضوع باعث شده‌ است که امروزه علاقمندان و داوطلبان مطالعه و استفاده از کتاب‌ های کانون فرهنگی آموزش افزایش یابد و این کتاب‌ ها جزء پرفروش‌ ترین کتاب‌ های آموزشی و تستی باشند.

 

 

 

 

خواندن متن کامل