دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

انتشارات فاطمی

تحلیل کتاب های فاطمی

فیلتر سنجابی

رشته و پایه درسی خودت رو این پایین انتخاب کن تا کتاب مورد نظرت رو سریع و راحت پیدا کنی

آخرین محصولات فاطمی

فاطمی سنجاب بوکانتشارات فاطمی

انتشارات فاطمی چاپ دروس و فعالیت خود را از سال ۱۳۶۱ شروع کرده‌ است و در واقع یکی از قدیمی‌ ترین ناشران علمی کشور محسوب می‌ شود. این انتشارات کتاب‌ های بسیار زیادی را در حوزه‌ های مختلف علمی چاپ کرده‌ است که به‌ طور کلی می‌ توان آن‌ ها را در ۴ دسته اصلی طبقه‌ بندی کرد. انتشارات فاطمی توانسته‌ است در طول این سال‌ ها رضایت مخاطبان خود و دانش‌ آموزان مختلفی را به خود جلب کند. هدف از انتشار کتاب‌ های مختلف انتشارات فاطمی در واقع پرورش استعدادهای نسل جوان، تولید منابع مختلف علمی و آموزشی معتبر و هم چنین ترویج علم است.

 

این انتشارات موفق شده‌ است با سابقه طولانی و درخشانی که دارد تاکنون پیش‌ از ۲۰۰۰ جلد کتاب در زمینه‌ های مختلف علمی منتشر کند. از ویژگی‌ های بارز و مهم کتاب‌ های این انتشارات دقت بالای علمی، رویکرد حرفه‌ ای و نوآوری در مطالب می‌ باشد. به‌ طوری‌ که تاکنون بارها از طرف مراکز علمی و آموزشی کشور و سازمان‌ ها و نهادهای مختلف مورد تشویق و تأیید قرار گرفته‌ اند. این انتشارات کتاب‌ های خود را برای گروه‌ های سنی مختلف از جمله :

 

  • آموزش‌ و پرورش (از پیش‌ دبستانی تا مقطع پیش‌ دانشگاهی)
  • بسته آموزش عالی (مقطع کاردانی مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ ارشد)
  • علمی و عمومی (زندگی‌ نامه دانشمندان و مشاهیر تاریخ و فلسفه علم به زبان ساده)
  • ادبیات کودک و نوجوان (طوطی)

 

اهداف مهمی که این انتشارات فاطمی دنبال می‌ کند عبارت است از:

 

  1. سعی دارد در جامعه آموزشی و علمی کشور در عرصه نوآوری‌ های آموزشی پیشگام باشد
  2. سعی دارد کتاب‌ های الکترونیک و چاپی معتبری را از مقطع پیش‌ دبستانی تا دانشگاه را تولید کند
  3. سعی دارد آموزش و ترویج علم و بومی‌ سازی همگانی در سطح کشور را برعهده داشته باشد
  4. سعی دارد زمینه‌ های شکوفایی استعداد را در بین کودکان و نوجوانان شناسایی و در تقویت آن‌ ها بکوشد.
  5. سعی دارد جوانان را با تازه‌ ترین دستاوردهای علمی و هم چنین با فرهنگ جامع و غنی کشورمان آشنا کند
  6. سعی دارد زمینه‌ های مختلف آموزش فضای مجازی را برای مخاطبان خود ایجاد کند.

اگر شما هم قصد تهیه کتاب‌ های مختلف انتشارات فاطمی را دارید، ما در این مقاله دسته‌ بندی دسته‌ های مختلف این کتاب‌ ها را برای شما معرفی می‌ کنیم. پس پیش‌ از آن که اقدام به خرید کنید، این مقاله را با دقت بخوانید.

 

 

۱. کتاب‌ های کمک‌ آموزشی و المپیادی انتشارات فاطمی

دسته اول کتاب‌ های انتشارات فاطمی شامل کتاب‌ های کمک‌ آموزشی و المپیادی می‌ باشد. از ویژگی‌ های جالب‌ توجه این نوع کتاب‌ های کمک‌ آموزشی آن است که برخلاف سایر کتاب‌ های مشابه موجود در بازار انتشارات فاطمی بر روی تست و کنکور متمرکز نیست. در این‌ گونه کتاب‌ ها سعی بر این شده‌ است که علاقه دانش‌ آموزان به دروس مختلف هر شاخه از علوم متمرکز شود و افزایش یابد. عمده کتاب‌ های کمک‌ آموزشی و المپیادی برای آمادگی مراحل اول و دوم المپیادهای دانش‌ آموزی و علمی مناسب هستند که دانش‌ آموزان می‌ توانند آن‌ ها را برای مطالعه بیش تر و تکمیل معلومات خود مدنظر قرار دهند. به‌ همین‌ علت کتاب‌ های ترکیبات و نظریه اعداد این انتشارت امروزه جزء معروف‌ ترین کتب در حوزه کتاب‌ های کمک‌ آموزشی المپیادی هستند. در واقع عمده توجه دانش آموزان به کتاب های آموزشی شامل کتاب هایی می شود که برای آزمون های ورودی و المپیادها کارآیی بیش تر و بهتری داشته باشند. که این موضوع از اهداف چاپ کتاب های آموزشی و المپیادی انتشارات فاطمی بوده است.

 

۲. کتاب‌ های عمومی و علمی انتشارات فاطمی

یک ویژگی مهم در خصوص کتاب‌ های عمومی انتشارات فاطمی وجود دارد و آن‌ هم این است که این کتاب‌ ها یا کاملاً علمی هستند و یا درباره‌ زندگی نامه‌ افراد و شخصیت‌ های مختلف علمی دنیا تألیف شده‌ اند، در نتیجه از جمله این کتاب‌ ها می‌ توان زندگی‌ نامه استیون هاوکینگ را نام برد. بنابراین افرادی که تمایل دارند با زندگی نامه شخصیت‌ های برجسته علمی جهان آشنا شوند، می‌ توانند کتاب‌ های عمومی انتشارات فاطمی را انتخاب کنند.

 

 

۳. کتاب‌ های کودک و نوجوان انتشارات فاطمی

از آن جایی‌ که آموزش کودکان و نوجوانان یکی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت است، در نتیجه شیوه‌ های مختلف برای این کار نیز از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. انتشارات فاطمی این‌ موضوع را مدنظر قرار داده و اقدام به چاپ سری کتاب‌ های کودک و نوجوان کرده‌ است که امروزه مورد توجه اولیا و مربیان بسیار زیادی نیز قرار گرفته‌ است. بنابراین دسته سوم از کتاب‌ های انتشارات فاطمی کتاب‌ های کودک و نوجوان است. در این‌ گونه از کتاب‌ ها سعی شده‌ است که بیش تر تمرکز در حوزه کودک و نوجوان برای جشنواره‌ های دانش‌ آموزی و موضوعات المپیادی باشد که المپیادهای کامپیوتر، ریاضی، زیست‌ شناسی، ادبی و غیره را شامل می‌ شود و در این زمینه کتاب‌ های بسیار متنوع و مختلفی توسط انتشارات فاطمی تالیف و چاپ‌ شده است.

 

بدین‌ ترتیب دانش‌ آموزانی که در مقاطع مختلف قصد شرکت در المپیادهای دانش‌ آموزی و جشنواره‌ های دانش‌ آموزی را دارند، می‌ توانند با تهیه کتاب‌ های کودک و نوجوان انتشارات فاطمی آمادگی لازم برای این‌ گونه آزمون‌ ها را پیدا کنند. به‌ طوری‌ که از مطالعه سایر منابع مشابه بی‌ نیاز باشند. کتاب‌ های ریاضی کانگورو نیز جزء مهم‌ ترین کتاب‌ های انتشارات فاطمی محسوب می‌ شود که در بخش کتاب‌ های کودک و نوجوان این انتشارات قرار می‌ گیرد.

خواندن متن کامل