بهترین کتاب امتحان نهایی فیزیک دوازدهم رشته ریاضی ۱۴۰۲

دیگه مثل سابق نیست که امتحان نهایی ارزشی نداشته باشه و صرفا رفت و اون رو پیچوند. الان ۴۰ درصد ورود به دانشگاهت رو همین نمرات امتحان نهایی تشکیل میده.

فیزیک یکی از درسایی هستش که همیشه برای دانش آموزا چالش به وجود آورده و خیلیا استرس این رو دارن که چطوری نمره ی خوب بگیرن.

راهنمای انتخاب بهترین کتاب امتحان نهایی فیزیک دوازدهم ریاضی

اگه تو هم دوست داری یه نمره عالی تو امتحان نهایی فیزیک کسب کنی اما نمیدونی چطوری پس اینجا با سنجاب و توصیه هایش همراه باش.

مقایسه ی درسنامه ی کتاب های امتحان نهایی فیزیک

فرمول بیست فیزیک دوازدهم ریاضی گاج

اصلا نباید گفت فرمول بیست فیزیک دوازدهم ریاضی گاج کتابه، باید گفت این یه معلم خصوصیه که ظاهرش کتابه. حالا دلیل داریم که این حرف رو میزنیم! اول کلام بگیم که هر فصل به چندین بخش تقسیم شده و بعد از درسنامه هر بخش سوالات همون بخش اومدن.

اول درسنامه ی هر بخش فیلم شب امتحان دیده میشه‌. در این قسمت QR کدهایی وجود دارن که با اسکن اونا میشه به فیلم های آموزشی دسترسی پیدا کرد و هر جا رو اشکال داشت باهاش برطرف کرد.

فقط یادت نره که این فیلم ها بسیار کم حجم هستن و دقیقا مثل عنوانشون کاربرد شب امتحانی دارن و نمیشه بدون هیچ پیش زمینه ای اول سراغ این فیلما بیای.

از حجم کم این فیلما اینطور بگیم که کل فصل۱، ۱۴۲ دقیقه آموزش داره که جون میده برای جمع‌ بندی شب امتحانی.

بعد از این قسمت، توضیحاتی در مورد مباحث اومده و در یک نوار بنفش رنگ مشخصات اون قسمت کامل دیده میشه و حتی صفحات کتاب درسی مربوط به این مباحث هم به چشم می خورن.

یه آموزش بسیار عالی و درجه یک داره که بعد از توضیحات اصلی، نکات تکمیلی با لحن خودمونی توضیح داده شدن و بعد از هر توضیحی چند تا سوال با پاسخش اومده که حجت رو برای آموزش تموم می کنه.

ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

اول هر فصل از کتاب ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز درسنامه ها اومدن و درسنامه های هر فصل به چندین بخش تقسیم شدن. هر مبحثی کامل و دقیق و مو به مو توضیح داده شده و حتی جایی هم که لازم بوده، شکل کشیده شده تا مطالب رو حتی اگه شده با زور توی مخ دانش آموز بره.

بعد از هر توضیح هم نکات قرار گرفتن و بعد از اون مثال و ‌پاسخش دیده میشه که یادگیری رو برای دانش آموز از آب خوردن هم راحت تر می کنه.

تو بعضی از قسمت های درسنامه یه راهکارهایی رو آورده تا برای حل سوال لازم نباشه کارهای عجیب و غریبی انجام داد یا بهتر بگیم، اومده و روش سریعتر رو گفته و جالبی ماجرا اینجاست که ذکر اون نکته دقیقا در راستای کتاب درسی هست و میشه ازش داخل امتحان نهایی فیزیک ریاضی استفاده کرد و حالشو برد.

امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه

نه میشه گفت کتاب امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه درسنامه داره و نه میشه گفت که درسنامه نداره! کلا برای خودش یه پارادوکس هست.

اما واقعیت اینه که بعد از استراتژی مطالعاتی، درسنامه ی مختصر همه ی فصلا اومده. به این صورت که اون مبحث قرار گرفته و بعد از اون فرمول دیده میشه و یک یا دو نکته در موردش اومده. هیچ مثال و سوال حل شده یا چیز دیگه ای وجود نداره.

ولی باز علاوه بر توضیح نکات شکل هایی هم کشیده که به فهم راحت تر مطالب خیلی کمک می کنه. در آخر کتاب هم یه چند صفحه خلاصه اومده که همه فرمول ها و نکات در اون قسمت دیده میشن که برای مرور بسیار سریع، یه گزینه بسیار عالیه.

شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

درسنامه در آخر کتاب شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز اومده و عنوان زیبای درسنامه ی توپ برای شب امتحان رو یدک می‌کشه.

درسنامه خیلی مختصر و خوبه و کلا در ۲۶ صفحه قرار گرفته. درسنامه ها به صورت کلی اومدن و بعد از توضیح چند مبحث، نکات خاص دیده میشه و برای هر مبحثی هم یه مثال حل شده دیده میشه که باعث میشه فهم و یادگیری مبحث بسیار ساده تر و راحت تر اتفاق بیفته.

توصیه سنجابی برای درسنامه ی هر ۴ کتاب

اگه میخوای درسنامه کامل باشه و توی سال تحصیلی یا از عید شروع کنی و معلم خوبی نداری، باید بین دو کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی سری فرمول بیست گاج و ماجراهای من و درسام و فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز یکی رو انتخاب کنی که تقریبا در یک سطح هستن. ولی به دلیل وجود QR کدهای کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی سری فرمول بیست گاج، این کتاب می‌تونه گزینه جذاب تر و وسوسه کننده تری باشه.

حالا اگه میخوای درسنامه خلاصه تر باشه، میخوای شب امتحانی بخونی و معلمت همه چیز رو عالی توضیح داده بین دو کتاب امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه و شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز باید انتخاب کنی که تقریبا در یک سطح و لول هستن که باز به دلیل اینکه کتاب شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز همراه فرمول‌، مثال ساده ای اومده که می‌تونه انتخاب بهتری باشه‌.

مقایسه ی سوالات کتاب های امتحان نهایی فیزیک ریاضی دوازدهم

فرمول بیست فیزیک دوازدهم ریاضی گاج

بعد از درسنامه ی هر بخش، سوالات همون بخش اومده.

سوالا در دو گروه مفهومی و محاسباتی قرار گرفتن که اول سوالای مفاهیم قرار داره و بعد از اون سوالای محاسباتی هست. بیشتر سوالا تالیفی هستن اما بر اساس کتاب درسی طراحی شدن تا قشنگ دانش آموز با این کتاب بتونه بر کتاب درسی تسلط پیدا کنه.

در بین سوالای تالیفی از سوالای امتحان نهایی فیزیک ریاضی سال های قبل هم استفاده شده که این سوالات در جلوشون اومده که برای چه سالی هستن.

در آخرین بخش این کتاب هم ۷ آزمون امتحان نهایی از سال های اخیر دیده میشه که با حل کردن اونا رسیدن به نمره زیبای ۲۰ فقط تو خواب نیست و میشه اون رو تجربه کرد.

ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

بعد از درسنامه ی هر بخش، سوالات اومدن. انواع و اقسام سوالات از جمله جای خالی، انتخاب بین دو گزینه، پاسخ کوتاه، جدول، تشریحی و چند گزینه ای دیده میشه.

بعد از مباحث ترم اول، دو آزمون مشابه ترم اول وجود داره. در آخرین بخش کتاب هم آزمون های نهایی سال های گذشته وجود دارن که با حل و تحلیل دقیق اونا میشه خیلی راحت تر به ۲۰ رسید.

بیشتر سوالای کتاب تالیفی هستن ولی کاملا چارچوب کتاب درسی رعایت شده و حتی سوالاتی که از امتحان نهایی سال های قبل بوده و ارزششون بالا هست میان دریای سوالای تالیفی اومدن.

حتی بعضی از تمرینات کتاب هم با عنوان مشابه با کتاب درسی در این کتاب دیده میشه.

امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه

بعد از درسنامه ی تمام فصل های امتحانت فیزیک ریاضی ۳ دوازدهم مهروماه، سوالات قرار گرفتن.

این سوالات بیشتر حالت آزمونی دارن و به صورت مبحثی نیستن.

برای هر فصل آزمون وجود داره که این آزمون‌ ها شبیه ساز هستن یعنی خود مولف این سوالا رو نوشته ولی دقیقا از سوالای نهایی سال های قبل ایده گرفته. سوالایی که تو سالای قبل چندین بار اومدن، عنوان پر تکرار رو به رویشون قرار گرفته.

برای ترم اول آزمون وجود داره که این هم شبیه ساز هست و در آخر هم آزمون ترم دوم اومده که این آزمون ها از سوالات امتحان نهایی فیزیک ریاضی سال های قبل هست.

شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

بهترین بخش کتاب ، شب امتحان فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز همین بخش آزمون های درجه یکه. یه بخش فوق العاده کامل و مرتب با چیدمان بسیار خوب و عالی.

آزمون ها به دو بخش آزمون های نوبت اول و آزمون های نوبت دوم تقسیم شدن و هر بخش هم از دو قسمت آزمون های طبقه بندی شده و طبقه بندی نشده تشکیل شده.

آزمون های طبقه بندی شده، همون آزمون های فصل به فصل هستن که میتونی بعد از اینکه هر فصل رو خوندی بیای و سوالای این قسمت رو حل کنی. آزمون های طبقه بندی نشده، آزمون های مبحثی و جامع هستن که بهتره زمان امتحان نهایی و دو روز قبل از امتحانا از اونا برای تسلط بیشتر و سنجش خودت استفاده کنی.

آزمون های طبقه بندی نشده بسیار آزمون های خوبی هستن. حالا دلیلش: کنار بعضی سوالا نکات مشاوره ای اومده که روش حل یا راهبرد حل سوال رو میگه که باعث میشه یاد گیری و فهم مطالب بسیار بهتر و روون تر اتفاق بیفته. بعضی از سوالا از کتاب درسی ایده گرفتن که دیگه خیالت راحت باشه که هر چیزی قراره توی امتحانا بیاد رو قبلا دیدی.

توصیه ی سنجابی برای سوالات هر ۴ کتاب

واقعا به جرات میشه گفت هر ۴ کتاب در این قسمت عالی و در یک سطح هستن.

فقط یادت باشه که دو کتاب شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز و امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی به دلیل ماهیت شب امتحانیشون آزمون هاشون کمه.

مقایسه ی پاسخنامه ی بهترین کتاب فیزیک امتحان نهایی

فرمول بیست فیزیک دوازدهم ریاضی گاج

پاسخنامه ها تو بخش سوم کتاب دیده میشن و سوالات خیلی کامل و دقیق و مو به مو حل شدن تا جای هیچ ابهام و بهونه ای برای دانش آموز نمونه و محکوم به ۲۰ گرفتن باشه.

برای سوالای محاسباتی گام به گام حل سوال اومده تا دانش آموز کاملا متوجه حل سوال بشه.

تنها ایراد پاسخنامه این کتاب شاید این نکته باشه که برای سوالای جای خالی یا چند گزینه ای فقط جواب یک کلمه ای اومده و نکته حل سوال رو براش نگفته.

ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

پاسخنامه های هر فصل، آخر همون فصل دیده میشن و کامل و دقیق هر سوال حل شده. حتی اگه با درسنامه خوب متوجه نشدی یا تو حل سوال مشکل داشتی، اینجا با تحلیل این پاسخنامه ی بسیار کامل روش حل سوال رو میفهمی.

برای هر سوال علاوه بر انجام گام به گام عملیات ریاضی، توضیحات فارسی هم قرار گرفته که دیگه هیچ بهونه ای برای نفهمیدن، درک نکردن و بلد نبودن نداشته باشی.

تنها نقطه ضعف پاسخنامه باز اینه که برای سوالای جای خالی یا چند گزینه ای فقط جواب درست اومده و دلیل بیان نشده.

امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه

پاسخنامه بعد از آزمون ها اومده. توضیحات سوال ها کامل و دقیق هست و خیلی خوب مراحل حل سوال نوشته شده. حتی رو به روی پاسخ سوالا اومده که این سوال برای چه مبحثی هست.

باز تو پاسخنامه ی این کتاب هم برای سوالای جای خالی یا چند گزینه ای فقط جواب درست اومده و روش حل و توضیحی برای اون نیومده.

شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز

پاسخنامه ی این کتاب بعد از آزمون ها اومده و بسیار فوق العاده و کامل. برای سوالای محاسباتی علاوه بر حل گام به گام سوالا، توضیحات به زبان فارسی هم اومده و دیگه خیلی راحت میشه روش حل سوال رو فهمید و ازش استفاده کرد تا بشه بهترین نتیجه ی ممکن رو کسب کرد.

توصیه ی سنجابی برای پاسخنامه ی هر ۴ کتاب

پاسخنامه های هر ۴ تا عالی هستن و اگه هر کتابی رو تهیه کردی از جانب پاسخنامه هیچ نگرانی نداشته باش.

همزمان هر ۴ تا کتاب، برای سوالای تک پاسخ یا صحیح و غلط فقط گزینه درست رو مشخص کردن و دلیل رد گزینه رو توضیح ندادن.

پیشنهاد سر آشپز سنجاب

اگه میخوای طول سال تحصیلی بخونی یا دیگه از عید میخوای شروع کنی بین دو کتاب ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز و فیزیک دوازدهم ریاضی سری فرمول بیست گاج باید انتخاب کنی. که اگه بخوایم یکی رو پیشنهاد بدیم به دلیل وجود QR کدهایی که کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی سری فرمول بیست گاج داره، میتونه یه انتخاب بهتر باشه.

ولی اگه تایم کمی داری، میخوای شب امتحانی کار کنی اصلا سراغ دو کتاب بالا نرو و یکی از دو کتاب شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز و امتحانت فیزیک دوازدهم ریاضی مهروماه رو انتخاب کن. که به دلیل درسنامه ی بهتر و آزمون های منظم تر کتاب شب امتحان فیزیک دوازدهم ریاضی خیلی سبز یه انتخاب عالی تر هست.‌

منتظر نظراتت هستیم رفیق

اشتراک گذاری :

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.