بهترین کتاب ریاضی کنکور برای افراد ضعیف

اگه شما هم جز افرادی هستی که ریاضیت ضعیفه و به دنبال بهترین کتاب ریاضی کنکور برای افراد ضعیف هستی جای درستی اومدی چون دیگه وقتشه با ریاضی دوست بشی!

❓ اگه تا الان با ریاضی کنکور مشکل داشتی؟

❓ اگه از ریاضی فراری هستی؟

❓ اگه دوست داری یه تست زن قهار در ریاضی کنکور بشی؟

پس سفت و سخت پای این مقاله وایسا که قراره بهترین کتاب های ریاضی کنکور برای افراد ضعیف و بهترین کتاب آموزش ریاضی از پایه رو برات توضیح بدیم.

بهترین منابع ریاضی کنکور برای افراد ضعیف

اهمیت ریاضی در کنکور و رسیدن به رشته دلخواه شما

دیگه اهمیت ریاضی و یادگیری این درس برات آشکاره و میدونی بدون کسب حداقل ۴۰٪ در ریاضی کنکور رسیدن به هدف و رشته مورد علاقه ات تقر یبا غیرممکنه . سنجاب بوک هم برای تویی که تا حالا ریاضی رو نخوندی یا اینکه خوندی ولی با این حال در زدن تست های ریاضی کنکور احساس ضعف می کنی، یه مقایسه کامل و جامع از بهترین کتاب های آموزش ریاضی از پایه انجام داده.

همیشه میگن پیشنهاد سر آشپز از هر پیشنهاد و تصمیم دیگه ای بهتره و اینجا هم پیشنهاد سر آشپز سنجاب بوک رو داریم برای انتخاب بهترین منابع ریاضی کنکور برای افراد ضعیف برای رسیدن تضمینی به حداقل ⚡۴۰ درصد ریاضی در کنکور.

راهنمای انتخاب بهترین منابع ریاضی برای افراد ضعیف

در ادامه سه تا از بهترین کتاب آموزش ریاضی از پایه کنکور ریاضی رو بهت معرفی کردیم که با خرید و خوندن فقط یکی از این کتاب ها میتونی روی رسیدن به درصد دلخواهت در ریاضی کنکور حساب کنی. این کتاب ها شامل :

۱. کتاب حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز

۲. حسابان کامل جامع کنکور ریاضی سری میکرو طلایی گاج

۳. کتاب‌های سه پایه آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

برای مقایسه و آشنایی بهتر با هر کتاب، کتاب هارو بر اساس ۳ تا موضوع باهم مقایسه کردیم. ( درسنامه ها، تست ها، پاسخنامه ها). اینجوری خیلی راحت میتونی تصمیم بگیری کدوم کتاب ماسب شماست و میتونید از تخفیف ویژه سنجاب بوک هم برای خرید استفاده کنید.

راستی اگه خیلی وقت و حوصله نداری میتونی مستقیم بری سراغ جدول جمع بندی مقایسه تا بهترین کتاب آموزشی از پایه ریاضی کنکور رو انتخاب کنی.

مقایسه ی درسنامه های بهترین منابع ریاضی سطح ضعیف رشته ی ریاضی فیزیک

درسنامه ی کتاب تست ریاضیات و حسابان جامع رشته ریاضی خیلی سبز

کتاب حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز یه درسنامه قوی و عالی داره. مبحث اصلی توضیح داده شده و بعد از اون نکات تکمیلی قرار گرفته و برای تکمیل یادگیری و آموزش، تست  های حل شده اومده.

در آخر هر بخش درسنامه ها هم جدول هایی برای خلاصه فرمول ها دیده میشه. که وجود این قسمت برای مرور و جمع بندی خیلی خوبه.

درسنامه و سوال داخل جلد اول و پاسخنامه تو جلد دوم اومده.

درسنامه ی حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج

درسنامه کتاب میکرو طلایی حسابان کامل کنکور گاج هم دقیقا مثل حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز هست. فقط درسنامه های میکروطلایی یه جاهایی کم حجم تر هست و کامل مثل خیلی سبز توضیح نداده.

آخر درسنامه هر قسمت هم حدود یک صفحه یا دو صفحه خلاصه نامه اومده که به شدت خوب و عالی هست و برای مرور قبل آزمون کلی میتونه کمکت کنه.

حسابان کامل کنکور میکرو طلایی گاج تک جلدی هست که یکی از مزایاش نسبت به رقیب خودش یعنی حسابان و ریاضی جامع خیلی سبزه. درسنامه این دو کتاب برای دانش آموزای سطح ضعیف که تا الان تست کار نکردن خیلی خوب و عالیه و قشنگ اونا رو ساپورت می کنه.

بهترین منابع ریاضی برای سطح ضعیف رشته ی ریاضی فیزیک

درسنامه ی آموزش شگفت انگیز ریاضی تک پایه خیلی سبز

بعضی از دانش آموزا نه تنها تست کار نکردن حتی توی جمع دو به اضافه دو شک میکنن. پس تکلیفشون چی میشه؟ باید ریاضی نخونن؟ باید قید دانشگاه و رشته خوب رو بزنن؟ آیا این عدالت هست؟ آیا…؟

همه این سوالا فقط یه جواب ساده داره: کتاب های ریاضی تک پایه آموزش شگفت انگیز خیلی سبز مختص این افراد نوشته شده. کتابی که فقط کتاب نیست، یه معلم خصوصیه. درسنامه های بسیار کامل، با توضیحات بسیار دقیق و آموزش از صفر و لحن جذاب و باحال نویسنده، این کتاب رو از هر کتاب دیگه ای متمایز کرده.

شاید تنها ضعف درسنامه این کتاب، نداشتن خلاصه یا جدول هایی برای مرور سریع هست.

خلاصه ی مقایسه ی درسنامه های بهترین منابع ریاضی برای سطح ضعیف

حالا یه خلاصه بگیم از مقایسه درسنامه ها:

اگه در حد مدرسه خوندی یا معلمت خوبه یا یه چیزایی بلدی، بین دو کتاب حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز یا حسابان جامع میکرو طلایی یکی رو انتخاب کن. که اگه درسنامه کم حجم ترمیخوای، میکرو طلایی مناسب تره.

اما اگه خیلی ضعیف هستی و معلم خوبی هم نداری، کتاب های تک پایه آموزش شگفت انگیز بهترین گزینه ممکن هست، این کتاب مثل این میمونه که معلم رو بیاری خونه خودت!

مقایسه ی تست های بهترین منابع ریاضی سطح ضعیف

اگه تست نزنی یا سوال حل نکنی و فقط درسنامه بخونی یه کاری شبیه آب در هاون کوبیدن انجام دادی.

تست های ریاضی جامع خیلی سبز و ریاضی کامل میکرو طلایی گاج

هر دو کتاب حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز و حسابان جامع کامل میکرو طلایی حدود ۳۰۰۰ تست متنوع و جذاب دارن.

تو هر دو کتاب تست ها به صورت میکرو طبقه بندی شده وجود دارن به این صورت که برای هر زیر مبحث، تست مختص به اون قسمت رو آوردن. در هر دو تست های مهم نشاندار شدن و آزمون های جامع آخر هر فصل دیده میشن. از لحاظ تستی هر دو عالی و درجه ۱ هستن و برای کسی که تازه میخواد شروع کنه یا سطح پایینی داره، بهترین گزینه ممکن هستن.

یه ویژگی خوب هر دو کتاب اینه که تست ها به صورت خیلی دقیق از سطح ساده به سخت چیده شدن که باعث میشه یادگیری به بهترین نحو ممکن انجام بشه. تیپ تست های مختلف وجود دارن و اگه خوب بخونی و خوب بررسی کنی راحت تا ۸۰ درصد کنکور رو کسب می کنی و به چیزی که دوستش داری و لیاقتش رو داری، می رسی.

بهترین منابع ریاضی برای سطح ضعیف رشته ی ریاضی فیزیک

تست های ریاضی شگفت انگیز (تک پایه)

کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز هم تست داره و هم سوال تشریحی اما نه تستاش کامله نه سوالای تشریحیش . تعداد تستی که در این کتاب هست، کمه و اصلا برای کنکور جوابگو نیست. پس دانش آموزایی که این کتاب رو تهیه می کنن، حتما برای زدن تست بیشتر و متنوع تر یکی از کتابای بالا یعنی میکرو طلایی یا جامع خیلی سبز هم در کنار خودشون داشته باشن.

کتاب ریاضی شگفت انگیز سوالای تشریحی هم داره که میشه به عنوان یک منبع برای امتحان نهایی نیز ازش استفاده کرد.

اما باز برای امتحان نهایی کتابای خیلی خوبی وجود داره از جمله کتابای سری شب امتحان خیلی سبز یا ماجراهای من و درسام خیلی سبز یا فرمول بیست گاج.

خلاصه ی مقایسه ی تست های بهترین منابع ریاضی برای سطح ضعیف

از بین دو کتاب حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز وحسابان کامل جامع میکرو طلایی گاج هر دو تا در یه حد هستن و عالی و کاملن و تا درصد ۸۰ پوششت میدن.

اما کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز از لحاظ تستی ضعیفه و اصلا نیازت رو پوشش نمیده و اگه آموزش شگفت انگیز رو برای درسنامه تهیه کردی حتما باید یکی از اون دو تای بالایی رو هم برای تست بیشتر بخری.

پاسخنامه های بهترین های ریاضی برای سطح ضعیف

برای فهم دقیق مطالب، یادگیری روش حل و تکمیل یادگیری داشتن پاسخنامه کامل از نون شب هم واجب تره.

پاسخنامه ی حسابان و ریاضی جامع تست خیلی سبز

برای فهم دقیق مطالب، یادگیری روش حل و تکمیل یادگیری داشتن پاسخنامه کامل از نون شب هم واجب تره.

کتاب حسابان و ریاضی خیلی سبز جامع رشته ی ریاضی پاسخنامه به شدت کامل و عالی داره. بیشتر تست ها با دو روش یا بیشتر حل شدن و اگه تستی هم راه حل سریع داشته تو پاسخنامه اومده.

همه ی تست ها کامل حل شدن و میشه با تفکر و تمرین زیاد یادگیری رو باهاش تکمیل کرد.

پاسخنامه ی حسابان جامع میکرو طلایی

کتاب حسابان جامع میکرو طلایی هم پاسخنامه خیلی کاملی داره که هر تست رو دقیق و گام به گام حل کرده و انگار یه دبیر کنارت هست که داره سوالا رو برات توضیح می ده. تو این کتاب هم روش های حل مختلف سوال اومده و برای بعضی از تستا روش سریع حل سوال قرار گرفته.

پاسخنامه ی شگفت انگیز ریاضی خیلی سبز

کتاب آموزش شگفت انگیز خیلی سبز هم پاسخنامه خیلی کاملی داره و دقیق دقیق هر سوال رو توضیح و تشریح داده. در حالت کلی هر سه کتاب پاسخنامه های عالی دارن و واقعا هیچ کدومشون کم نزاشتن.

حرف آخر + جدول جمع بندی مقایسه ای

اگه دبیر خوبی داری یا در حد تشریحی میتونی سوال حل کنی و مفاهیم اصلی رو بلدی، یکی از کتابای حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز یا حسابان کامل جامع میکرو طلایی بهترین گزینه برات هست و اگه میخوای درسنامه ات کم حجم تر باشه، حسابان میکرو طلایی بهترین گزینه هست. از لحاظ تست و پاسخنامه خیلی شبیه هم هستن و تفاوت های اپسیلونی دارن.

حالا اگه خیلی ضعیف هستی، دبیر خوبی هم نداشتی و حتی با جمع کردن هم مشکل داری؛ بهترین گزینه ممکن برات آموزش شگفت انگیز خیلی سبزه. فقط یادت نره این کتاب تست های کمی داره و اصلا جوابگو نیست و در کنار آموزش شگفت انگیز خیلی باید برای تست بیشتر حتما یا از حسابان جامع میکرو طلایی یا حسابان جامع خیلی سبز استفاده کنی.

جدول اطلاعات کتاب

نام کتاب

حسابان و ریاضی جامع خیلی سبز

حسابان کامل جامع میکرو طلایی گاج

آموزش شگفت انگیز خیلی سبز

حجم درسنامه

متوسط

متوسط رو به کم

 تقریبا زیاد

خلاصه داخل

درسنامه

دارد ( خوبه )

دارد (عالی)

ندارد

تعداد تست

زیاد

زیاد

خیلی کم

تست نشاندار

دارد

دارد

ندارد

تنوع تست ها

زیاد

زیاد

کم

سوال

تشریحی

ندارد

ندارد

دارد

پاسخنامه تشریحی

دارد

دارد

دارد

تعداد جلد

۲ جلد 

تک جلدی

۳ جلد ( هر پایه یک جلد )

پیشنهاد

سنجاب

اگه دبیر خوب داری و فقط در تست زدن ضعیفی (این عالیه)

اگه دبیر خوب داری و در تست زنی

ضعیفی و حجم کم میخوای (این عالیه)

اگه هیچی بلد نیستی( این دوای دردت هست)

اشتراک گذاری :

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.