بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور ۱۴۰۲

جمع بندی زیست کنکور یکی از مهم ترین کارهای سرنوشت ساز برای دانش آموزای کنکور تجربی به حساب میاد. چرا که شما باید تمام مطالب زیستی رو که تا الان مطالعه کردین رو مرور و جمع بندی کنید تا روز کنکور به بالاترین حد تسلط به زیست برسید.

دوست عزیز کنکوری یادت باشه مهم نیست الان کجای این مسیر طولانی هستی اگه از فرصت باقی مونده تا کنکور استفاده کنی و از بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور متناسب با سطح و مدل یادگیری خودت استفاده کنی میتونی حسابی از وضعیت فعلی خودت و هزاران نفر رقبا کنکور تجربی جلو بزنی.

در ادامه لیستی از بهترین کتاب های جمع بندی زیست کنکور که حسابی میتونن وضعیت درسی زیست شما رو متحول کنن رو بهتون معرفی می کنیم. یادتون باشه برای خرید بهترین کتاب جمع بندی زیست باید مدل نگارش درسنامه، تست ها و پاسخنامه توجه کنید. پس حتما قبل از خرید، تحلیل های هر کتاب که در ادامه این مقاله اومده رو بررسی کن تا بهترین نتیجه رو بگیری.

حتما بخونید

بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۲

بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۲

لیست راهنمای بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور

ما هم در سنجاب بوک برات تخفیف ویژه گذاشتیم تا با کمترین قیمت هر کتابی که دوست داشتی از جمله بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور رو خرید کنی.

کتاب های جمع بندی زیست شناسی کنکور به ۳ دسته مهم تقسیم میشن :

کتاب های درسنامه محور

کتاب های آزمون محور

کتاب های جیبی که همیشه همراه شماست. که در ادامه به ترتیب به معرفی همه این کتاب ها پرداخته میشه.

جمع بندی زیست شناسی خیلی سبز

اولین کتابی که میخوایم بهت معرفی کنیم کتاب جمع بندی زیست خیلی سبزه. این کتاب جزو کتاب های جمع بندی هست که بیشتر درسنامه محوره تا تست محور.

تعداد صفحات جمع بندی زیست شناسی خیلی سبز ۴۳۲ صفحست و شامل:

۱. پوشش کامل مطالب درسی زیست هر ۳ پایه (دهم، یازدهم، دوازدهم)
۲. بررسی حرفه ای و کامل تمام نکات و تصاویر داخل کتاب درسی
۳. ذکر نکات مفهومی و ترکیبی هر فصل
۴. مشخص کردن عبارت‌ها و مطالب مهم و تست خیز
۵. این کتاب تستی نداره پس پاسخ تشریحی هم نداره حتی به تعداد خیلی کم !!!

پس مزیت کتاب جمع بندی زیست شناسی خیلی سبز چیه؟

مولفان این کتاب دقیقا میدونن که چه نکاتی باب دندون طراح محترمه و همون ها رو هم به صورت مفصل در درسنامه ها مورد بررسی قرار دارن . از همون اول کتاب تمامی نکاتی که بچه های کنکوری خیلی روش سوتی میدن یا بهش دقت نمی کنن یا هر مشکلی که میتونه موقع زدن تست های کنکور زیست شناسی سر جلسه براتون پیش بیاد رو مطرح میکنه. تمامی نکات مهم هر فصل زیست شناسی رو به صورت مرتب و طبقه بندی شده در اختیارتون قرار داده. در اصل کتاب ریزبین و نکته محوری هستش که میتونه تسلط شما به نکات مهم زیست رو تضمین کنه!

خرید کتاب جمع بندی زیست شناسی خیلی سبز با تخفیف ویژه

جمع بندی زیست مهروماه

کتاب جمع بندی زیست مهروماه یک سری تفاوت هایی با رقیب خیلی سبزیش داره احتمالا اونقدر قابل توجه هستن که بتونن تصمیم تو رو بر سر اینکه کدومشون رو تهیه کنی عوض کنن. ساختار کلی کتاب جمع بندی زیست مهروماه میشه مطالب اصلی کتاب های زیست پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم به اضافه یک آزمون عبارات، یک آزمون صحیح و غلط و یک آزمون تستی که هر کدوم از این ها برای یک فصل جداگانه تهیه شدن.

تعداد صفحات این کتاب ۴۸۸ صفحه اس و شامل :

۳۵۶۲ نکته مهم و تست خیز زیست شناسی کنکور
۵۵۲تصویر مهم کتاب های درسی زیست همراه با نکات سوال های مربوط به آن ها
۶۳۴ سؤال به صورت آزمون های عبارات برای تسلط برعبارت های مهم کنکوری
۴۹۰ تست جمع بندی ( آزمون پایان فصل + آزمون های جامع ۵۰ سؤالی )
۸۲ نمودار جمع بندی پلاس برای دسته بندی مفاهیم اساسی
۶۸ جدول جمع بندی پلاس برای مرور سریع و مقایسه ای

مزیت کتاب جمع بندی زیست مهروماه چیه؟

جدول های کامل و حرفه ای داره که خیلی میتونه در وقت شما صرفه جویی کنه. همینطور که جلومیرید یه تعداد کادر های مشاوره به چشمت میخورن که مثلاً میگن فلان قسمت مهمه و با دقت بیشتری بخونش یا این کادرها بعد از آزمون ها قرار گرفته و بهت میگه اگر فلان تعداد درست زدی وضعیتت چطوره، خوبه یا بد. و در نهایت در پایان هر فصل بخشی وجود داره به نام جمع بندی پلاس که بیشتر قراره اتمام حجت کنه باهات و نکاتی که خیلی شایع هستن رو قالب نمودار درختی بهت نشون بده.

خرید کتاب جمع بندی زیست مهروماه با تخفیف ویژه

موج آزمون زیست نشر الگو

کتاب موج آزمون زیست نشر الگو آزمون کتابی کاملا آزمون محور که سوالات تستی پرتعداد و متنوعی سطح بندی های متفاوت داره.

کتاب موج آزمون زیست نشر الگو ۳۰۰ صفحه اس و شامل :

درسنامه های درختی از تمامی فصل های کتاب‌های زیست‌شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم
۳۰ آزمون تألیفی فصل به فصل از کتاب‌های زیست‌شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم
۱۰ آزمون تألیفی موضوعی ( تست های گیاهی، جانوری، انسانی، تصاویر و …)
۱۰ آزمون جامع شبیه‌ساز کنکور(۵۰ سؤالی)
۶۰۰ تست‌ طبقه‌بندی شده کنکور سراسری از سال ۱۳۹۴ تا دی ۱۴۰۱
طراحی انواع تست از همه شکل ها و تصاویر کتاب های درسی زیست
پاسخنامه کاملاً تشریحی همراه با بیان دلیل درستی یا نادرستی هر گزینه

مزیت کتاب موج آزمون زیست نشر الگو چیه؟

همونطور که گفته شد این کتاب کاملا آزمون محوره و هر آن چیزی که شما برای تست زدن و تسلط به مفاهیم درسی رو نیاز داشته باشید براتون فراهم کرده.

خرید کتاب موج آزمون زیست نشر الگو با تخفیف ویژه

فصل آزمون زیست خیلی سبز

کتاب فصل آزمون زیست خیلی سبز هم کتابی آزمون محوره که بیشتر به آموزش نکات مهم، تله های تستی پرداخته.

کتاب فصل آزمون زیست خیلی سبز ۴۳۰ صفحه اس و شامل :

۱. آزمون های موضوعی که با هدف دوره کردن درس ها جمع آوری شده.

۲. آزمون های استاندارد که سوالاتی مشابه سلیقه طراحان کنکور مطرح شده است.

۳. آزمون های به سوی ۱۰۰ که سوالات چالشی و حرفه ای رو مطرح کرده.

مزیت کتاب فصل آزمون زیست خیلی سبز چیه؟

باا توجه به تنوع آزمون ها و تست هایی که در کتاب اومده میتونه منبع خوبی برای تست زدن باشه اما اگه از ما توقع دارید که بهترین کتاب جمع بندی زیست آزمون محور رو بهتون معرفی کنیم، کتاب موج آزمون زیست نشر الگو انتخاب خیلی بهتری میتونه برای متقاضیان کنکور تجربی باشه.

خرید کتاب فصل آزمون زیست خیلی سبز با تخفیف ویژه

سری کتاب های جیبی خیلی سبز (دهم، یازدهم، دوازدهم)

این سری از کتاب های جیبی خیلی سبز چون میتونن در روند جمع بندی شما نقش مهمی ایفا کنن هم بررسی شدن تا دایره انتخاب های شما برای انتخاب بهترین کتاب جمع بندی زیبست کنکور متناسب با نیاز و دغدغه شما بیشتر بشه. این ۳ تا کتاب از یک قالب یکسان بهره میبرن و هر چیزی که در ادامه بهتون معرفی می کنیم برای هر ۳ کتاب صدق میکنه.

کتاب های جیبی زیست خیلی سبز شامل :

یک خلاصه نسبتا کامل به همراه عبارت های صحیح و غلط و یک پاسخ تشریحی هستند پس به عنوان یک کتاب کوچیک رنگی که همیشه میتونه همراه شما باشه تا نکات زیست رو مرور کنید عالیه!

درسنامه این کتاب ها با حوصله خیلی قشنگ شروع کردن به توضیحی مختصر بعدش دیگه کم کم گازش رو میگیرن و نکاتی که مهم هستن از مطالب رو میگن همچنین نکاتی که از شکل ها باید بفهمی هم آماده برات قرار دادن.

همچنین از نکات ترکیبی با فصل ها و پایه های بالا و پایین هم غفلت نکردن. اما خیلی به اندازه کتاب های جمع بندی خیلی سبز و مهروماه بوی نکات عجق وجق کنکوری رو‌ نمیدن.

کتاب زیست لقمه دهم، یازدهم و دوازدهم مهروماه

این ۳ کتاب هم از یک قالب مشترک استفاده میکنن هر سه کتاب شامل:


۱. واژه نامه

۲. تصویر نامه

۳. قید نامه

۴. جاندار نامه

و جدول نامه

تشکیل شده که سه بخش اول بر حسب فصل های کتاب از هم جدا شدن.

واژه نامه زیست لقمه مهروماه چجوریه؟

در بخش واژه نامه هر کدام از این کتاب ها هرچی اصطلاح و اسم در کتاب های زیست اومده، تعریف شده و گفته شده که چی هستش اصلا! اگر هم نکته ای ترکیبی یا حرفی سخنی لازم بشه همون جا برات میگه.

تصویر نامه زیست لقمه مهرماه چجوریه؟

بخش تصویر نامه نکات شکل ها و تصویرها رو مورد ضربات سهمگین قرار داده و تا تونسته شیره شکل های زیست رو کشیده بیرون و چون با متن کتاب درسی هم همراهش کرده یه ترکیب لذیذ ازش در اومده که به مذاق آدم میتونه خوش بیاد.

قید نامه، جاندارنامه و جدول نامه زیست لقمه مهروماه چجوریه؟

توی بخش قید نامه اینجا نوبت توئه که بیای و کتاب رو شکل بدی. این جا دو قسمته؛ قید های متنی و مفهومی. همشون یک سری جمله ۲ گزینه‌ای هستن که باید بشینی با تدبیر جواب بدی و پاسخ هاش رو نگاه کنی ببینی درست زدی یا نه و کار دیگه ای هم نمیتونی انجام بدی چون برای این تیکه پاسخ تشریحی تعبیه نشده متاسفانه یا خوشبختانه.

در قسمت جاندار نامه اسم جاندار رو آورده و دیگه به همین بهونه تمام سیستم های گردش مواد و دفع و گوارش و تنفسش رو ریخته بیرون تا لازم نشه واسه یک دوره کوچیک صد بار کتاب زیستت رو بالا پایین کنی در ضمن نکاتی که توی کتاب درسی راجع بهش نگفته شده ولی با استنباط میشه فهمید هم پیدا میشه. اینجا همه جی کنار همدیگه چیده شده برای راحتی تو.


و برای اپیزود آخر هم سری میزنیم به جدول نامه که هرچی جدول ندیدی تو این کتاب، اینجا به اندازه کافی میبینی که الحق وزین و مناسب انتخاب کردن که چی داخلش قرار بدن.

جمع بندی بهترین منابع جمع بندی زیست کنکور

این تحلیل حرفه ای سنجاب بوک درباره انتخاب بهترین کتاب جمع بندی زیست کنکور هم تموم شد و ایشالا که مفید بوده باشه.

پس چی شد؟

درسنامه محورها : جمع بندی زیست مهروماه و جمع بندی زیست خیلی سبز.

آزمون محورها : موج آزمون زیست نشر الگو و فصل آزمون زیست خیلی سبز.

جیبی همیشه همراه شما : کتاب های زیست لقمه مهروماه و کتاب های زیست جیبی زیست خیلی سبز.

ترکیب پیشنهادی سنجاب برای انتخاب بهترین کتاب جمع بندی زیست کنکور؟

جمع بندی زیست مهروماه + موج آزمون زیست نشر الگو یه ترکیب فوق العاده میشه چون نیاز شمارو به درسنامه، تصاویر، عبارات درست و غلط و انواع تست های موضوعی و طبقه بندی شده و جامع رو برطرف میکنه.

اشتراک گذاری :

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.

دوره جامع کنکور انسانی تاملند یه دوره خیلی کامل و کاربردی برای رشته‌ی انسانی تو کنکوره که پر از آموزش اساتید برجسته‌ی کشوره و بهتون کمک میکنه یه قدم خیلی بزرگ برای قبولی تو بهترین دانشگاه‌های ایران بردارین.